Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhodčí dost chybovali, jestřábí oko mě zachránilo, líčila šťastná Plíšková

Sport

  22:44
Singapur (Od našeho zpravodaje) - Hodiny ukazovaly dvě hodiny v noci. Tenistka Karolína Plíšková přesto v dobré náladě odpovídala na otázky reportérů. „Co mě čeká? Udělám si svoje věci, půjdu spát a možná se vzbudím až ve středu,“ žertovala. Při premiéře na Turnaji mistryň zdolala Garbiňe Muguruzaovou z mečbolu.

Karolína Plíšková na Turnaji mistryň foto: ČTK/AP

Jak byste jedním slovem popsala vaše první utkání na Masters?
Ani nevím. Teď mám samozřejmě dobrou náladu. Ale jeden míček mohl být jinak, a byla bych já ta smutná. Takový je bohužel tenis. Set a půl jsem byla lepší, pak se to otočilo a byla lepší ona set a půl. Ale já jsem pořád věřila, přišlo mi, že je to pořád o kousek. Dávala jsem malé auty. Všechny gamy ve třetím setu byly těsné, i když to bylo 1:4. Ona se zlepšila o hodně, pak přestala kazit, pak zase začala. Jela v takových vlnách, tak jsem na tu vlnu čekala, ale nečekala jsem, že přijde až za stavu 2:5.

Asi si to budete dlouho pamatovat, že?
To asi jo. Je to můj první Turnaj mistryň, věřila jsem si proti ní. První set a půl to vypadalo neskutečně. Myslela jsem si, že to nějak uhraju, i když by nevyšel druhý set. A ono se to začalo s prominutím srát ve třetím setu. Takže... Asi budu hodně dlouho vzpomínat, na jakémkoliv turnaji by to bylo vzácné vítězství, při debutu na Masters je to ještě vzácnější.

Říkala jste v anglické části tiskové konference, že nemáte pocit, že by byl problém ve vaší hře. Přesto jste vypadala na začátku třetího setu hodně psychicky dole.
Možná to tak vypadalo, protože ona byla nahoře. Ona mě tlačila, musela jsem se bránit. Nešel mi první servis, od toho se odvíjel její tlak. Byla chyba, že mi v tie-breaku druhého setu nevyšel snad ani jeden první servis. Ona chodí do druhého servisu, hlavně z bekhendu. Neudělala moc chyb, hrála mi returny pod nohy. Neměla jsem prostor, kde si získat výhodu. Čekala jsem na šanci, až se budu moc dostat zase do tlaku. Nakonec mi hodně pomohla.

Hodně vám pomohlo také jestřábí oko.
Měla jsem v jednu chvíli pocit, že je všechno proti mně a především lajnoví rozhodčí. Bylo to o pár míčích a všechny byly těsné. Ona trefovala lajny, já taky. A jestřábí oko mě zachránilo, bez něj bych prohrávala 1:5. To už by bylo špatné a těžko bych se vracela do zápasu. Myslím, že jsem s jestřábím okem docela úspěšná.

Karolína Plíšková se raduje z triumfu na Turnaji mistryň proti Garbiňe...
Garbiňe Muguruzaová na Turnaji mistryň

Na druhou stranu rozhodčí dost chybovali.
Dneska těch chyb bylo fakt hodně. Některé rychlé servisy nejsou úplně lehké na posouzení. Ale myslím, že když si nejsou úplně jistí, tak by to měli nechat, ta hráčka si to může zastavit vždycky sama.

Trenér Jiří Vaněk hovořil o tom, že by vám vítězství nad Muguruzaovou mělo dodat sebevědomí. Nestoupne po tak bláznivém průběhu ještě víc?
Asi jo. Že jsem to takhle otočila, by mi mohlo pomoct do dalších zápasů. Kdybych vyhrála jakkoliv, taky by mi to pomohlo. Ale kdyby to bylo nějakých 6:2, 6:3, stylem, že se ona tak nějak vyhází a já hraju dobře, tak by to nebylo takové.

Teď se navíc utkáte s Kuzněcovovou z Ruska. Není to lepší, než kdybyste hrála proti neoblíbené Polce Radwaňské?
Vidíte, to jste napřed. To ani nevím. Čekají mě obě, takže je to asi jedno. Světlana bude asi víc unavenější než já, když přiletěla z Moskvy teprve v neděli. Ale myslím, že se dá do pořádku. A stejně mě čekají obě, takže je to jedno.

Ve středu to bude souboj hráček z mečbolu.
No, to jsem si ještě říkala, že jsou trapný, že to takhle protahujou. A pak předvedu tohleto.

Co čekáte od zápasu s Kuzněcovovou?
Hrála jsem s ní v Cincinnati a vyhrála. Ale tam byly úplně jiné podmínky, tady je to pro mě těžší. Bude mi hrát vysoké balony do bekhendu, pro Radwaňskou to bylo taky těžké. Musím dobře servírovat a útočit.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!