Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhodnutí zůstat bylo moje

Sport

  12:06
PRAHA - Rozhodoval se, zda u reprezentace skončí, či zůstane. „Na přemýšlení, co bude dál, jsem měl měsíc a nakonec se rozhodl pokračovat,“ přiznal univerzální záložník italského velkoklubu AC Milán Marek Jankulovski (31).

Jankulovski na tréninku. foto: ČTK

* Jaké faktory jste zvažoval při svém rozhodování a co vás nakonec přesvědčilo?

Pořád mám chuť reprezentovat. Zdravotní stav byl po dovolené dobrý a já cítil, že by byla škoda nepokračovat. Po několika rozhovorech s trenérem jsem se rozhodl zůstat.

* Jak velký vliv měly samotné rozhovory s trenérem?

Nijak zásadní. Trenér za mnou byl i v Miláně. Rozhodnutí bylo ale na mně. Hlavně jsem bral v úvahu rodinu a půlroční zranění, vinou kterého jsem toho hodně zameškal. To už je ale za mnou.

* Překvapila vás návštěva reprezentačního trenéra?

Ne, to by mělo být naprosto normální. Ono to ani jinak nejde. Hráči jsou v zahraničí vytížení, a tak musí trenér cestovat za nimi.

* Nehrálo vliv také nevydařené Euro?

Bylo to velké zklamání i po osobní stránce. Měli jsme na to, jít dál. Loučit se takhle by bylo nepříjemné. Možná tedy i to hrálo roli. Cítím se teď zdravý a pořád mám věk, abych reprezentaci pomohl.

* A teď zdravotní problémy nemáte?

Měl jsem pět týdnů dovolené, pak jsem začal přípravu. V té jsem nevynechal jediný trénink a absolvoval spoustu přípravných zápasů. Musím to zaklepat, ale po zdravotní stránce je vše dobré.

* Přemlouvali vás i spoluhráči?

To rozhodně ne. Spíš šlo o takový hec, že prý nemá cenu v jednatřiceti končit s reprezentací.

Autoři:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Grafton Recruitment Praha
SEŘIZOVAČ | 32 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč

Mohlo by vás zajímat