Středa 28. října 2020Den vzniku samostatného československého státu 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rozhodující gól? Školácká hrubka, litovala florbalistka Krupnová

Eliška Krupnová se raduje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eliška Krupnová se raduje. | foto: MF DNES - Adolf Horsinka.

Během florbalového šampionátu pravidelně v zápasech střídala pozice. Chvíli v obraně, pak zase v útoku. Stejně to Eliška Krupnová zažila i v duelu o bronz proti Švýcarsku. A byť po proměně v útočnici pomohla ke dvěma brankám, k medaili to nakonec nestačilo. "Prožíváme velké zklamání. Ale bylo to o tom, že jsme naši hru začaly hrát až ve třetí třetině."

Proč?
Nevím. Začátek byl prostě vlažný, ztuhlý. Neřekla bych, že jsme byly nervózní, jen to prostě od nás bylo pomalé, a to si v zápase o bronz nemůžeme dovolit.

Během zápasů jste pravidelně střídala pozice. Jak to bylo složité?
Dneska mi to sedlo. Ale někdy se mi stávalo, že jsem byla taková nesvá. Dnes jsem věděla, kde mám být, ale chyběl tomu ještě jeden gól navíc.

Ten zápas byl na ženské poměry docela tvrdý, že?
Ta mezinárodní úroveň se tak hraje už dlouho a třeba hra ramenem je v pořádku. Svědčí to o fyzické připravenosti hráček, což je podle mě dobře.

Před dvěma lety jste Švýcarkám na šampionátu u nich sebraly bronz, teď vám to vrátily. Byla z nich cítit ta motivace?
Ano. A bylo to naprosto jasné už dopředu. Třeba si nás pozvaly do Švýcarska na dva přípravné zápasy. Bylo jasné, že se nás trošku bojí, že se na nás chtějí víc připravit. A připravovaly jsme se i my. Ale vždycky je to zápas dvou vyrovnaných týmů a vždy je to o kousek.

Herně jste udělaly posun, jenže i tak neporazily žádný ze silných týmů.
O to je to horší. Pracovaly jsem dost intenzivně. Asi nejvíc v historii. Ale i tak ten tým, i když byl nejlepší, jaký kdy byl, tak nedokázal ty nejlepší porazit. Je vidět, že všechna družstva pracují a jdou nahoru.

Nakonec jsou na pátém místě Lotyšky, které jste porazily 12:1.
Ano, ty rozdíly jsou obrovské. Nahoře jsou Švédky, pak mezera a tři týmy a pak následuje desetigólový rozdíl.

Před zápasem o bronz jste říkaly, jak moc si musíte dát pozor na střelkyni Nötzliovou a nakonec jste od ní dostaly rozhodující gól. V čem byla chyba?
Přesně jsem to neviděla, doběhla jsem na střídačku, odpočívala jsem. Z obrazovky to byla hrozná chyba. Střela ze středu hřiště je totiž školácká hrubka, zvlášť v prodloužení.

Jak tedy hodnotíte celý šampionát?
Začnu diváky - fandili nám pořád, hnali nás dopředu. Díky nim jsme byly v euforii. A výsledkově? Porazily jsme týmy, které jsme porazit měly, ale neporazily jsme ani jednoho silného soupeře. Takže nic moc.

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

Roman Berbr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Roman Berbr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Roman Berbr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...