19. dubna 2015 17:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pála o Kvitové: Pro tým strašně moc znamená, smekám před ní klobouk

Plácnutí pro štěstí. Petr Pála pochválil svoji svěřenkyni za předvedenou hru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plácnutí pro štěstí. Petr Pála pochválil svoji svěřenkyni za předvedenou hru. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

OSTRAVA Nechá hrát Petru Kvitovou? Dá přednost rozjeté Karolíně Plíškové, nebo osvědčené Lucii Šafářové? Český kapitán Petr Pála zase stál před několika volbami - a zase vybral dobře, jako už ve fedcupové historii tolikrát. Kvitová a Šafářová dotáhly tým do čtvrtého finále za pět let. „Jsem strašně rád, že se takhle daří,“ říkal.

Jak hodnotíte zápas s Francií?
Celkově 3:0 po třech zápasech vypadá super, ale víme, že Lucka vyhrála z pěti mečbolů. U zápasu Petry jsme zase nevěděli přesně, jak to bude vypadat. Ale i přes nervozitu to zvládla. A dnes odehrála fakt dobrý zápas. Garciaová hrála zase dobře, ale myslím si, že to Péťa zvládla výborně. Klobouk dolů, jak to odehrála. Včera říkala, že to bude lepší - a bylo.

Z posledních 22 zápasů prohrála Kvitová jen dvakrát. Co znamená pro tým?
Strašně moc. To, jaký je typ, jak vychází s ostatními... A ještě vyhrává.

Radost Petry Kvitové po postupu do finále.
České tenistky neúnavně povzbuzoval sektor věrných fanoušků.

V sobotu šetřila emocemi, byla nervózní. Přišlo vám, že dnes už byl její výkon živější?
Ano, byl tam značný rozdíl proti včerejšku. Bylo vidět, že se povzbuzovala, měla radost ze zahraného míčku. Jsem rád, že i ten zápas byl lepší, že to nebyla taková nervozita, že nebyla tak stažená jako včera.

Za posledních pět let jste postoupil do čtvrtého finále. Je ta radost pořád stejná?
Joo. Ale není na ni moc čas. Chodím na jeden rozhovor za druhým. Petra vyhrála, pak se šlo na rozehrávku před deblem, teď zase holky balí na další turnaje. Je to taková rychlovka. Doufám, že bude lepší příležitost po finále.

Co čekáte od finálového soupeře, Ruska?
Předpokládám, že přijede se Šarapovovou. Mají i Makarovovou do desítky. Ale ještě je do listopadu hodně času. Budou mezitím tři grandslamy.

Ondřej Novotný