Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rozruch na Slovensku. Bývalá tenistka Cibulková se nechala přednostně očkovat, o selhání mluví i premiér

Dominika Cibulková na turnaji v Brisbane. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominika Cibulková na turnaji v Brisbane. | foto: ČTK/AP

Bratislava O pořádný poprask se postarala bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková. Finalistka Australian Open z roku 2014 se nechala očkovat proti koronaviru v době, kdy mají přijít na řadu rizikové skupiny a zdravotníci, na jejichž seznam se zapsala.

„Je mi velmi líto, že jsem se nechala uvést v omyl, když jsem se při doprovodu blízkého v nemocnici informativně zeptala, v jakém období by na mě přišla řada v očkovacím pořadníku,“ vysvětlovala Cibulková na sociálních sítích.

Rodačka z Bratislavy se nechala zapsat na seznam zdravotníků spolu se svým manželem, se kterým má syna Jakuba, tuto skutečnost potvrdila i Univerzitní nemocnice v Bratislavě (UNB) a na Cibulkovou se z řad fanoušků snesla tvrdá kritika. Slovenská tenistka si následně vypnula na sociálních sítích komentáře k fotkám, k celé situaci se nakonec vyjádřil i slovenský premiér Igor Matovič. 

„Jedná se o zbytečné selhání pracovníka očkovacího centra. Budeme považovat okamžité zpřísnění opatření, aby k takovýmto situacím v budoucnu nedocházelo,“ uvedl Matovič.

Dominika Cibulková na turnaji v Brisbane.
Dominika Cibulková v zápase s Lucií Šafářovou.

Na vzniklou situaci reaguje i vedení bratislavské nemocnice, které plánuje zavést dvojité kontroly seznamů a personál chce přeškolit ohledně postupů očkování tak, aby předešla podobným selháním.

„Považuji to za osobní selhání jednotlivce, které mě velmi mrzí. Na druhé straně musím vyzdvihnout snahu všech pracovníků, kteří se na očkování podílejí a odvádějí skvělou práci, k níž přistupují velmi zodpovědně a mají mojí plnou důvěru,“ rekapituluje ředitelka UNB Renáta Vandriaková.

Cibulková, jež ve světovém žebříčku WTA vyšplhala na čtvrtou příčku, z této negativní pozornosti chce vytěžit i něco, co přesvědčí společnost k tomu, aby se očkovala.

„Ráda se jakýmkoliv způsobem zapojím do osvětové kampaně a podpory vakcinace. Považuji ji za bezpečnou a samotné očkování za jediný správný a zodpovědný přístup. Budu ráda, když celá tato nešťastná záležitost bude mít pozitivní efekt na přesvědčení co nejvíce lidí o potřebě očkování,“ věří osminásobná vítězku turnajů WTA, což je nejvíc mezi slovenskými tenistkami v historii.

Aktuálně jedenatřicetiletá Cibulková odehrála poslední turnaj v květnu minulého roku na French Open, v listopadu musela kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončit kariéru.

Na Slovensku, kde se prozatím koronavirem nakazilo 208 tisíc obyvatel a 2918 zahynulo, začala první vlna očkování 26 prosince a látka má být k dispozici slovenské veřejnosti ve čtvrté vlně očkování, u níž je očekávaný začátek v březnu.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Karolína Muchová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Karolína Muchová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Karolína Muchová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...