3. srpna 2010 6:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rozzlobený skokan Janda: Trenér Jiroutek ztratil moji důvěru

Jakub Janda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Janda. | foto: ČTK

PRAHA Bývalému nejlepšímu skokanovi světa Jakubu Jandovi (32) nejprve zakázali trenéra Bajce, teď ho nenominovali na seriál Grand Prix. Číše přetekla a Janda konečně otevřeně promluvil.

Jak jste přijal rozhodnutí trenéra Davida Jiroutka, že zatím nebudete reprezentovat?
Jsem fakt naštvanej. S Tondou Hájkem jsme podle něho byli na soustředění nejhoršími skokany s nestabilní výkonností. Proto prý nejedeme na závody Grand Prix.

DÁLE ČTĚTE

Vám se na soustředění skákalo dobře?
Především nám někdo měl říct, že skoky v Hinterzartenu se budou považovat za kontrolní. Pak bych soustředění pojal jinak.

Jak jste na Jiroutkova slova reagoval?
O tom, že s Tondou nebudeme v nominaci, se rozhodlo už před dvěma týdny. To vím bezpečně. Kdyby nám to Jiroutek tehdy řekl, mohli jsme alespoň debatovat. Svůj verdikt nám ale sdělil těsně před odjezdem na Kontinentální pohár. Večer mu "Tomička" Hájek napsal zprávu, že nejednal fér, a on odpověděl, že příště mu tuhle zprávu může oznámit i po SMS. Jiroutek zkrátka absolutně ztratil moji důvěru.


No právě. Tím spíše mě mrzí, že neumí jednat na rovinu. Leckdo si tady v téhle republice hraje na trenéra, ale naštěstí tu ještě opravdoví trenéři jsou. Třeba Michal Doležal anebo Jiroutkův asistent Radek Žídek.

Přitom právě David Jiroutek, vám kdysi, naladěn na tzv. Bajcovu notu, dost pomohl, ne?

Na Jiroutka jste se naštval až nyní, anebo to snad mezi vámi neklapalo už delší dobu?
Tohle byla poslední kapka a přiznám se, že mě docela vzala. My jsme neměli ani tak vztah trenér–závodník, ale byli jsme kamarádi.

Možná na Grand Prix nejedete i kvůli kvótám...
A proč právě my máme někomu pořád kvóty zařizovat? Oba ji vyskákanou máme. Přece nebudu věčně dělat druhým děvečku pro všechno.

V Courchevelu jste si ale snad náladu spravil, dvakrát jste vyhrál...
A k čemu mi to je, když teď budu stát a nemůžu se měřit s nejlepšími? Po téhle sezoně jsem chtěl skončit, ale neudělám to. Podobná jednání mě jen posilují, takže těm lidem vzkazuju – skákat budu ještě dlouho!

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz