5. října 2015 11:56, aktualizováno  14:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Z ruského stadionu Lužniki stoupal dým. Hořel odpad z rekonstrukce

Ruský stadion Lužniki. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský stadion Lužniki. | foto: Wiki

MOSKVA/PRAHA Ruský olympijský stadion Lužniki, kde se má za tři roky odehrát několik duelů fotbalového šampionátu, je v plamenech, zněly první zprávy. Stadion ale v ohrožen nebyl. Na místě podle dostupných informací hořel jen odpad z probíhající rekonstrukce. Incident se obešel bez zranění.

Ruská agentura RIA Novosti v pondělí odpoledne informovala, že na místě zasahují hasiči. Sociální síť Twitter v té době zaplavily hrozivé fotografie, jak ze stadionu stoupá tmavý dým.

Stadion však v přímém ohrožení nebyl. Podle dostupných informací nehořela aréna, ale odpad poblíž. Požár zřejmě způsobila jiskra z konstrukčních prací.

Lužniki totiž procházejí rekonstrukcí před světovým šampionátem ve fotbale, který bude Rusko pořádat v roce 2018. Moskevský stadion bude hostit úvodní zápas, další tři utkání základních skupin, osmifinále, semifinále a finále.

Lužniki, které budou mít po rekonstrukci kapacitu 80 tisíc diváků, jsou nejslavnějším ruským sportovním areálem.

V roce 1980 byly hlavním dějištěm olympijských her, v roce 1999 hostily finále fotbalového Poháru UEFA Parma - Marseille 3:0 a před více než sedmi lety finále Ligy mistrů Manchester United - Chelsea 1:1, na penalty 6:5.

lsoLukáš Šonský, pesPetr Šedivý

Najdete na Lidovky.cz