Šestnáctiletý Vladimír Růžička, syn trenéra Slavie Praha Vladimíra Růžičky, nastoupil 4. listopadu v Liberci poprvé v extraligovém zápase proti Bílým Tygrům. | foto: Radek Petrášek, ČTK

Růžička junior při debutu nebodoval

•   20:49aktualizováno  5. listopadu 11:49
LIBEREC - Mezi extraligové mantinely naskočil v šestnácti letech stejně jako jeho slavný otec. Vladimír Růžička mladší se ale proti Liberci neprosadil.

Liberec - Slavia 3:2

Když poprvé skočil na extraligový led před šestadvaceti lety Vladimír Růžička, skončilo to brankou. Mistr světa z roku 1985, olympijský vítěz z Nagana 1998, bývalý kouč národního týmu a současný trenér Slavie tehdy pokořil Jiřího Králíka.

Jeho syn si odbyl premiéru na horké půdě v Liberci a na Milana Hniličku ve šlágru 22. kola nevyzrál. "Zrovna dneska jsem si říkal, proč táta musel dát při prvním střídání gól," povzdechl si Růžička mladší, který se v sestavě Slavie objevil v centru čtvrtého útoku. "Neustálé srovnávání není příjemné, ale co se dá dělat. S tátou jsme se o tom nebavili," usmál se.

Liberec ale talentovaného hráče nešetřil, jeho formace se dostávala pod tlak. "Byli jsme v útoku samí mladí. Chtěli jsme hrát a nedostat gól," popsal Růžička premiéru.

Jeho otce-trenéra donutil k nasazení syna kalamitní stav na pozici středního útočníka. Sobotka je zraněný a kapitán Beránek nemohl hrát, protože byl v minulém utkání vyloučen.

Slavia byla sice na Liberec nažhavená, ale v tabulce druzí Bílí tygři se pomalu stávají neblahým osudem extraligového lídra.

Liberec Slavii vyřadil loni v play off, nyní už jedenáct zápasů neprohrál. Včera před vyprodanou arénou byl vždy o krok vpředu. "Byl to špičkový, atraktivní hokej," pochvaloval si liberecký kouč Josef Paleček.

Vhledišti nechyběla ani paní Růžičková. "Je nádherné hrát před tak skvělým publikem," podotkl Růžička mladší, který je již od mládí zvyklý, že jej trénuje otec. "Není v tom žádný problém," řekl.

Branky a nahrávky: 5. Hlavačka (Jiruš, V. Novák), 9. Vaic (Hlavačka, V. Novák), 50. Tomajko (Rataj) - 10. Vlasák (Bednář, Sup), 60. Tomica (Žižka, Vlasák). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:5, navíc Vaic (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Třetiny: 2:1, 0:0, 1:1.

14. Vsetínská hokejová 21 1 0 4 1 15 31:64 8

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, remízy, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body