Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rychlobruslařka Novotná je mistryní Evropy ve víceboji

Sport

  16:22aktualizováno  16:48
DRÁŽ´DANY - Rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná vyhrála mistrovství Evropy ve víceboji. V Drážďanech dnes zvítězila v závodu na 1000 metrů i v superfinále na 3000 metrů.

Kateřina Novotná. foto: ČTK

Díky tomu v konečném pořadí o tři body předstihla dosud vedoucí Italku Ariannu Fontanaovou, bronz získala Elise Christieová z Velké Británie.

Fontanaová vyhrála evropský šampionát loni i předloni. Novotná za ní před rokem v Turíně skončila druhá. Mužský víceboj v Drážďanech vyhrál italský obhájce titulu Nicola Rodigari. Vojtěch Loudín obsadil 21. místo.

Věděla jsem, že na to mám. Bylo to napínavý až do konce, ale posledním závodem jsem to dokázala. Mám velkou radost, protože to je můj první titul mistryně Evropy," řekla Novotná.

Před odletem na olympiádu do Vancouveru už Novotnou čeká jen trénink doma.

Do Kanady odletí s velkou českou výpravou 4. února a díky čerstvému triumfu bude na cestu vyzbrojena velkou sebedůvěrou. "Ambice jsou vysoké, chtěla bych minimálně potvrdil Turín," připomněla pětadvacetiletá Novotná své šesté místo na 500 metrů na předchozí olympiádě.

Fontanaová vyhrála evropský šampionát loni i předloni, kdy za ní Novotná v Turíně skončila druhá. A Italka měla blízko k hattricku, ale pádem na předposlední distanci dala české závodnici šanci. A Novotná ji využila. "Po závodě mi Arianna plácala po ramenou. Asi uznala, že jsem vyhrála právem," uvedla Novotná.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat