Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

S Northugem jsme dobří kamarádi, usmíval se lyžař Lukáš Bauer

Northug (vlevo), Cologna, Bauer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Northug (vlevo), Cologna, Bauer. | foto: ČTK

PRAHA Změny, o nichž Lukáš Bauer v závěru sezony spekuloval, nakonec zřejmě v příští sezoně nebudou až tak dramatické. O ukončení spolupráce s trenérem Miroslavem Petráskem nejlepší český lyžař nepřemýšlí, zvažuje ale angažování dalšího servismana.

Podle vašich slov, pronesených v závěru světového šampionátu, se dalo vydedukovat, že možná hodláte pozměnit nebo dokonce ukončit spolupráci s trenérem Miroslavem Petráskem. Jaké je tedy resumé?
Naše spolupráce trvá 19 let a já ji ukončit nechci. Jen ještě přesně nevím, jaký bude mít rozsah. Ono jde také o to, jestli Míra u reprezentace zůstane. Já tedy doufám, že ano. Všechno spolu probereme teď na víkendovém mistrovství republiky v Harrachově.

Když jste nakousl Harrachov, ve čtvrtek by se mistrovství republiky novinářů v obřím slalomu měla zúčastnit i vaše slavná vancouverská štafeta. Už jste začal trénovat?
Slyšel jsem, že při tom bývá docela sranda. Původně jsem o obřáku uvažoval, ale na start se nepostavím. Chtěl bych získat titul na volné patnáctce...

Vraťme se tedy k vážnějším věcem. Šéf českých servismanů Jan Pešina prohlásil, že se jeho osvědčený tým v příští sezoně zcela jistě změní. Nedotknou se změny i vašeho osobního servismana Víta Fouska?
Mám představu, že "Fous" zůstane mým hlavním servismanem, rád bych ale k němu zafinancoval ještě dalšího servismana. Jedno jméno už mám v hlavě, ale bude taky záležet na tom, k jakým změnám ve stávajícím servisu dojde.

Lukáš Bauer.

Cosi podobného před časem zkoušela i Kateřina Neumannová, když angažovala švédského servismana Olssona. V buňkách ale nakonec jeho přítomnost zrovna moc velkou dobrotu nedělala. Nebojíte se podobných problémů?
Chtěl bych, aby Fous vymýšlel mázu a připravoval lyže, a ten druhý by byl jakýmsi jezdícím servismanem. Testoval by lyže a byl ve spojení s buňkou. Rád bych měl pokaždé před startem připravené dvoje lyže, abych si mohl podle podmínek vybrat ty lepší.

Když se ohlédnete za sezonou, vnímáte spokojenost, anebo spíše smíšené pocity?
Na Tour de Ski jsem měl za cíl skončit do tří, což se podařilo, medaile na mistrovství světa bohužel nevyšla. Dodatečným cílem bylo třetí místo ve Světovém poháru, ale narazil jsem na výborně jezdícího Rickardssona. Možná někoho překvapím, ale přestože jsem loni ve svěťáku skončil druhý a letos čtvrtý, nepovažuju to za výrazný ústup. Troufám si říct, že jsem spokojený.

Na mistrovství světa kraloval svérázný norský fenomén Petter Northug. Jak s ním vycházíte?
Troufám si říct, že jsme dobří kamarádi. S jeho tátou si přejeme k Vánocům, po večerech se někdy popichujeme textovkami. Na párty po mistrovství světa mi Petter před celým norským týmem říkal, že ke mně chová respekt. A to podotýkám, že jsem byli oba střízliví... Velmi často mě dokonce zdraví jako první (směje se). Ne že bych ho obhajoval ve všem, ale jako jeden z mála jsem neměl problém s tím, jak do cíle štafety dojel bokem. Já to nebral jako zesměšnění soupeřů, ale jako oslavu vítězství.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...