Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

S Northugem jsme dobří kamarádi, usmíval se lyžař Lukáš Bauer

Northug (vlevo), Cologna, Bauer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Northug (vlevo), Cologna, Bauer. | foto: ČTK

PRAHA Změny, o nichž Lukáš Bauer v závěru sezony spekuloval, nakonec zřejmě v příští sezoně nebudou až tak dramatické. O ukončení spolupráce s trenérem Miroslavem Petráskem nejlepší český lyžař nepřemýšlí, zvažuje ale angažování dalšího servismana.

Podle vašich slov, pronesených v závěru světového šampionátu, se dalo vydedukovat, že možná hodláte pozměnit nebo dokonce ukončit spolupráci s trenérem Miroslavem Petráskem. Jaké je tedy resumé?
Naše spolupráce trvá 19 let a já ji ukončit nechci. Jen ještě přesně nevím, jaký bude mít rozsah. Ono jde také o to, jestli Míra u reprezentace zůstane. Já tedy doufám, že ano. Všechno spolu probereme teď na víkendovém mistrovství republiky v Harrachově.

Když jste nakousl Harrachov, ve čtvrtek by se mistrovství republiky novinářů v obřím slalomu měla zúčastnit i vaše slavná vancouverská štafeta. Už jste začal trénovat?
Slyšel jsem, že při tom bývá docela sranda. Původně jsem o obřáku uvažoval, ale na start se nepostavím. Chtěl bych získat titul na volné patnáctce...

Vraťme se tedy k vážnějším věcem. Šéf českých servismanů Jan Pešina prohlásil, že se jeho osvědčený tým v příští sezoně zcela jistě změní. Nedotknou se změny i vašeho osobního servismana Víta Fouska?
Mám představu, že "Fous" zůstane mým hlavním servismanem, rád bych ale k němu zafinancoval ještě dalšího servismana. Jedno jméno už mám v hlavě, ale bude taky záležet na tom, k jakým změnám ve stávajícím servisu dojde.

Lukáš Bauer.

Cosi podobného před časem zkoušela i Kateřina Neumannová, když angažovala švédského servismana Olssona. V buňkách ale nakonec jeho přítomnost zrovna moc velkou dobrotu nedělala. Nebojíte se podobných problémů?
Chtěl bych, aby Fous vymýšlel mázu a připravoval lyže, a ten druhý by byl jakýmsi jezdícím servismanem. Testoval by lyže a byl ve spojení s buňkou. Rád bych měl pokaždé před startem připravené dvoje lyže, abych si mohl podle podmínek vybrat ty lepší.

Když se ohlédnete za sezonou, vnímáte spokojenost, anebo spíše smíšené pocity?
Na Tour de Ski jsem měl za cíl skončit do tří, což se podařilo, medaile na mistrovství světa bohužel nevyšla. Dodatečným cílem bylo třetí místo ve Světovém poháru, ale narazil jsem na výborně jezdícího Rickardssona. Možná někoho překvapím, ale přestože jsem loni ve svěťáku skončil druhý a letos čtvrtý, nepovažuju to za výrazný ústup. Troufám si říct, že jsem spokojený.

Na mistrovství světa kraloval svérázný norský fenomén Petter Northug. Jak s ním vycházíte?
Troufám si říct, že jsme dobří kamarádi. S jeho tátou si přejeme k Vánocům, po večerech se někdy popichujeme textovkami. Na párty po mistrovství světa mi Petter před celým norským týmem říkal, že ke mně chová respekt. A to podotýkám, že jsem byli oba střízliví... Velmi často mě dokonce zdraví jako první (směje se). Ne že bych ho obhajoval ve všem, ale jako jeden z mála jsem neměl problém s tím, jak do cíle štafety dojel bokem. Já to nebral jako zesměšnění soupeřů, ale jako oslavu vítězství.

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...