Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příliš skromná Sáblíková: chce z MS dvě medaile, šanci má klidně i na čtyři

Sport

  14:00
MOSKVA/PRAHA - Rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou čekají od čtvrtka do neděle v ruské Kolomně nejdůležitější závody v sezoně. Na mistrovství světa na jednotlivých tratích se bude trojnásobná olympijská vítězka snažit potvrdit svoji dominanci na dlouhých tratích. Osmadvacetiletá česká reprezentantka plánuje pět startů, ve kterých může reálně usilovat až o čtyři medaile.

Kolikrát se bude radovat Sáblíková na letošním MS? foto: Reuters

„Na to se ale snažím nemyslet. Hlavní je trojka a pětka,“ řekla Sáblíková v rozhovoru pro ČTK a Český rozhlas. Na svých nejoblíbenějších tratích v této sezoně ještě nepoznala hořkost porážky. V závodu na 5000 metrů dokonce neprohrála od roku 2007.

„Moc bych si přála, kdybych si mohla odvést dvě medaile. Uvidíme, jestli se to podaří,“ uvedla svěřenkyně trenéra Petra Nováka. S ohledem na její výsledky v sezoně je to ale skromný cíl.

Už nevládne jen dlouhým tratím

Vedle dlouhých tratí, na kterých si s předstihem zajistila jubilejní desátý celkový triumf ve Světovém poháru, se Sáblíkové daří i na patnáctistovce, na níž koncem ledna ve Stavangeru poprvé v kariéře ovládla závod SP.

„V Kolomně to ale bude na patnáctistovce hodně těžké, protože například Holanďanky se prostřídají a může jet někdo, kdo trať nejezdil. Člověk nikdy neví. Chci se soustředit na první dvě disciplíny a pak se uvidí,“ řekla Sáblíková.

Senzační výsledek z Norska jí udělal radost, pro MS ale nehraje roli. „Samozřejmě, že všichni ví, jak jsem jela ve Stavangeru. Zároveň je ale všem jasné, že hlavní závod je tady. Bude to úplně něco jiného než Světový pohár, kde se počítá několik závodů. Tady je to vše o jednom startu. Žádné za týden neplatí,“ podotkla třináctinásobná světová šampionka, který má deset zlatých medailí z individuálních tratí.

Čeká ji pekelný program

V Rusku se musí vyrovnat s náročným programem. Ve čtvrtek ji čeká trojka, v pátek pětka, v sobotu týmový závod a v neděli patnáctistovka a závod s hromadným startem. Zda v poslední den absolvuje oba starty, se teprve uvidí.

„Dohodli jsme se s Petrem (Novákem), že (na závod s hromadným startem) zůstanu přihlášená a uvidíme, jak se budu cítit. Momentálně se cítím dobře a chtěla bych jet všechno. Až po čtyřech startech ale uvidíme, jak na tom budu,“ řekla Sáblíková, kterou po MS čeká ještě světový šampionát ve víceboji v Berlíně a finále SP v Heerenveenu.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat