19. března 2015 18:37, aktualizováno  18:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Královnou podeváté v řadě. Sáblíkové odpadla soupeřka

Martina Sáblíková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková. | foto: ČTK

PRAHA Rychlobruslařka Martina Sáblíková bez ohledu na výsledek závěrečného závodu na 3000 metrů v Erfurtu ovládne podeváté za sebou Světový pohár na dlouhých tratích. Nizozemka Ireen Wüstová, která ji jako jediná mohla v konečném hodnocení seriálu ohrozit, totiž do Německa neodcestovala.

„Je to poslední závod, a i když Ireen nepřijela a mám jisté už deváté celkové prvenství ve svěťáku, ráda bych sezonu zakončila nějakým dobrým výsledkem. Doufám, že mi ještě nějaké síly zbyly a něco se povede,“ uvedla Sáblíková na svém webu.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka má před závěrečnou akcí seriálu náskok 80 bodů v průběžném pořadí, vítězka „trojky“ přitom získá 150 bodů. I při startu Wüstové by tak svěřenkyni trenéra Petra Nováka stačilo dojet na pátém místě.  

Nakonec ale ani to nemusí, Wüstová totiž předčasně ukončila sezonu. Průběžně třetí Claudia Pechsteinová z Německa ztrácí na Sáblíkovou již 160 bodů.

Martina Sáblíková získala v Calgary své třinácté zlato.
Martina Sáblíková získala v Calgary své třinácté zlato.

Nizozemská hvězda již bezprostředně po skončení nedávného mistrovství světa ve víceboji v Calgary, které Sáblíková ovládla a Wüstová byla druhá, uvedla, že se cítí unavená a nejraději by odjela na dovolenou. Nakonec jméno Wüstové stejně jako například Svena Kramera v nizozemské nominaci chybí.

Už toho mám dost, přiznala šampionka

I Sáblíková přiznala, že se cítí unavená. „Musím říct, že se opravdu těším, až odjedu poslední závod a řeknu si: mám to za sebou. Už je to stejně takové zvláštní. Venku je patnáct nad nulou, sluníčko. K rychlobruslení jde víc zima než tohle. A já toho už mám docela dost,“ řekla. Sezonu oficiálně zakončí úterní tiskovou konferencí v Praze a poté se chystá na dovolenou.

V Erfurtu nastoupí trojnásobná olympijská šampionka v sobotním závodu na 1500 metrů, v neděli pojede „trojku“ a závod s hromadným startem.

„Patnáctistovka je otevřená, sama nevím, co můžu čekat. Přece jen u mě v uplynulých dnech ještě trochu dozníval časový posun a únava po návratu z Kanady. V nedělní trojce bych se chtěla rvát o medaili. Sice tu není Ireen, ale pozlobit umí všechny Holanďanky. No a uvidíme, co předvedou doma Němky. Hromadný závod bude absolutní loterie. Nechám se překvapit,“ dodala Sáblíková.

ČTK, Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz