23. listopadu 2014 7:09, aktualizováno  7:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Češky září v Soulu. Sáblíková dojela pro zlato, Erbanová má druhý bronz

České rychlobruslařky skvěle odjely soulské tratě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České rychlobruslařky skvěle odjely soulské tratě. | foto: Lidovky.cz

SOUL Oběma českým rychlobruslařkám se v Soulu zadařilo. Rychlobruslařka Martina Sáblíková poprvé v kariéře ovládla závod s hromadným startem. Karolína Erbanová po třetím místě v sobotním závodu na 500 metrů, získala bronz i na dvojnásobné trati. Závod na 1000 metrů vyhrála Číňanka Čchi-š' Li.

Sedmadvacetiletá Sáblíková si závod s hromadným startem vyzkoušela podruhé v kariéře a byla úspěšnější než před týden v Obihiru. Hned ve 4. kole získala při premiérovém spurtu bod za třetí místo, v polovině závodu se poté dostala společně s Němkou Claudií Pechsteinovou do úniku, který celý závod rozhodl.

Pechsteinová sice v závěru tempo Sáblíkové neudržela, česká reprezentantka však bez větších problémů dojela první. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka získala 66 bodů a v průběžném pořadí disciplíny se posunula na třetí místo.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková (vlevo), Němka Claudia Pechsteinová (vpravo) a Ireen Wüstová z Nizozemska

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková (vlevo), Němka Claudia Pechsteinová (vpravo) a Ireen Wüstová z Nizozemska

Posun vpřed výsledkovou listinou se podařil i Erbanové, která v sobotu poprvé v kariéře vystoupila na stupně vítězů na pětistovce a dnes byla třetí i na kilometru. Dvaadvacetiletá bývalá tréninková partnerka Sáblíkové nestačila jen na Číňanku Čchi-š’ Li a Marrit Leenstraovou z Nizozemska. Ve SP je Erbanová průběžně čtvrtá.

Karolína Erbanová (vlevo), trenér Petr Novák a Martina Sáblíková

Spolu na olympiádě. Karolína Erbanová (vlevo), trenér Petr Novák a Martina Sáblíková

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!