27. září 2014 15:20, aktualizováno  18:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Cyklistky potkal na MS děsivý pád, odstoupit musela i Sáblíková

Děsivý hromadný pád. Cyklistky popadaly na sebe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děsivý hromadný pád. Cyklistky popadaly na sebe. | foto: repro: Youtube.com

PONFERRADA Pro Martinu Sáblíkovou skončil sobotní závod s hromadným startem na mistrovství světa v silniční cyklistice v Ponferradě krátce před koncem druhého ze sedmi okruhů. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení a dvanáctá žena z úterní časovky se zapletla do ošklivého pádu mnoha závodnic při sjezdu z vrcholu Mirador.

Peloton, který čítal 134 žen, jel do kritické chvíle prakticky celý pohromadě. Po téměř 34 kilometrech došlo k pádu v popředí pole a další závodnice neměly možnost dost rychle zareagovat a vyhnout se mu.

POTLUČENÁ SÁBLÍKOVÁ:

Sáblíková byla jednou z cyklistek, které se snažily rovnou směrovat kolo mimo silnici, aby se vyhnula ležícím soupeřkám. Přesto skončila na silnici, bez pomoci zdravotníků se sice postavila na nohy, ale otřesená už znovu na kolo nenasedla. Silniční závod nedokončila ani před dvěma lety v nizozemském Limburgu, kde byl rovněž na vině hromadný pád.

Pád zmařil šance

"Je zklamaná. Věřila si, okruh jí hodně seděl. A po tom, co se Nikole Noskové mezi juniorkami povedlo skvělé umístění, byl celý tým nažhavený. Viděli jsme, že to jde," řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný serveru idnes.cz s odkazem na čtvrtou příčku Noskové.

"Martina šla na start s tím, že na to má. Jela pěkně schovaná, co jsme si řekli, plnila. Ale cyklistika je někdy loterie, je o štěstí."

Lékařská služba závodu volá pomoc pro zraněnou Američanku Maru Abbottovou.

Lékařská služba závodu volá pomoc pro zraněnou Američanku Maru Abbottovou.

Cyklistky postihl ošklivý hromadný pád, do kterého se připletla i Martina...

Cyklistky postihl ošklivý hromadný pád, do kterého se připletla i Sáblíková.

Podle prvních informací vyvázla rychlobruslařská šampionka z pádu "jen" s mnoha odřeninami a naraženým bokem. "Nevylučuju, že to může být něco horšího, ale doufám, že jde jen o odřeniny. Snad není nic zlomeného," uvedl Konečný.

Hlavní favoritky včetně obhájkyně zlata Marianne Vosové z Nizozemska v závodě pokračují.

Na stejně dlouhé trati se již ráno představili junioři. Jediný český zástupce Roman Lehký závod nedokončil. O medailích se rozhodovalo až ve spurtu, v kterém zvítězil Němec Jonas Bokeloh.

Výsledky mistrovství světa v silniční cyklistice

Závod s hromadným startem:

Ženy (127,4 km):
1. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 3:29:21, 2. Brennauerová (Něm.), 3. Johanssonová (Švéd.), 4. Bronziniová (It.), 5. Cromwellová (Austr.), 6. Oldsová (USA), 7. Armitsteadová (Brit.), 8. Villumsenová (N. Zél.), 9. Solovějová (Ukr.), 10. Vosová (Niz.) všechny stejný čas, ...Sáblíková nedokončila.

Junioři (127,4 km):
1. Bokeloh (Něm.) 3:07:00, 2. Kulikovskij (Rus.), 3. Lenderink (Niz.) oba stejný čas, ...Lehký nedokončil.

ČTK, Lidovky.cz