16. prosince 2018 16:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sáblíková už je třetí ve Světovém poháru. Pomohl jí k tomu bronz v Heerenveenu

Radost Martiny Sáblíkové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost Martiny Sáblíkové. | foto: MAFRA

Heerenveen Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Heerenveenu třetí místo v závodu na 3000 metrů a třetí je i v průběžném pořadí seriálu na dlouhých tratích. Z vítězství se radovala domácí Antoinette de Jongová, která byla o 91 setin sekundy rychlejší. Na druhou Kanaďanku Isabelle Weidemannovou ztratila česká reprezentantka dvě desetiny sekundy.

Sáblíková se v Nizozemsku představila pouze na ‚trojce‘. Od minulého týdne totiž bojovala se zdravotními problémy, které ovlivnily i její trénink. 

V předposlední rozjížďce nakonec zajela čas 4:00,337 a v přímém souboji porazila domácí Esmee Visserovou, která doposud vedla SP.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka však nestačila na De Jongovou, která jela již ve druhé rozjížďce a sama. Její plánovaná soupeřka a krajanka Ireen Wüstová se totiž na start nepostavila.

Sáblíkovou porazila také Weidemannová, které osobní rekord 4:00,129 vedle druhého místa zajistil i vedení v SP. 

Rodačka z Nového Města na Moravě na ni po čtyřech závodech ztrácí deset bodů. Za druhou Visserovou, olympijskou vítězkou na pětikilometrové trati, má jen dvoubodový odstup.

Druhá česká rychlobruslařka Natálie Kerschbaummayr se představila v divizi B, ve které obsadila časem 4:26,469 poslední místo. Nemocná Nikola Zdráhalová v Heerenveenu nestartovala.

Sebastian Druszkiewicz zasáhl do závodu na 5000 metrů a v divizi B skončil na 21. místě. Do průběžného pořadí SP tak získal čtyři body.

Seriál SP bude pátým dílem pokračovat od 1. do 3. února v Hamaru.

ČTK

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz