5. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šafářová rozhodla finále. Jako hrdinka se ale necítím, říká

Lucie Šafářová rozhodla o druhém zisku Fed Cupu v řadě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Šafářová rozhodla o druhém zisku Fed Cupu v řadě. | foto: ČTK

PRAHA Lucie Šafářová vyhrála obě své dvouhry a stala se hlavní strůjkyní triumfu českých tenistek 3:1 ve finále Fed Cupu nad Srbskem, jako hrdinka se ale po životním víkendu necítila. Poté, co ve druhém nedělním utkání hladce porazila Jelenu Jankovičovou a zajistila týmu obhajobu titulu, prožívala pocity absolutní euforie a štěstí.

"Těžko popsat to, co teď cítím. Byl to jeden z nejlepších zápasů mé kariéry, cítila jsem se na kurtu neuvěřitelně," řekla Šafářová na tiskové konferenci. "Já jsem ji teda viděla hrát ještě líp," poznamenala se smíchem vedle sedící jednička Petra Kvitová. "Od začátku jsem vedla a podařilo se mi udržet tempo," dodala spokojeně Šafářová.

Po loňských dvou porážkách ve finále v Moskvě tentokrát táhla český tým a po prohře Kvitové s Ivanovičovou získala rozhodující bod. "Jako hrdinka se ale necítím. Myslím, že je to týmová soutěž. Prostě jsme získaly tři body a je jedno, kdo to získal. Zasloužily jsme se o to všechny," prohlásila skromně pětadvacetiletá hráčka.

Když proměnila druhý mečbol, pohltily ji emoce. "Těžko popsat, co jsem cítila. Bylo to úžasné, zvlášť když to bylo před domácím publikem. Sen se stal skutečností," radovala se Šafářová.

Vše o Fed Cupu

Oslavy před nadšenou a vyprodanou halou si náležitě užívala. "Vyhrát doma Fed Cup je to nejvíc, co můžete zažít. Nikdy jsem nic takového nezažila, když tolik lidí tleská a vytvoří takovou zvukovou vlnu. Když pak hraje hymna, je z toho husí kůže," popisovala Šafářová své pocity.

Během oslav na kurtu si dokonce zatancovala s deblistkou Andreou Hlaváčkovou na svou oblíbenou píseň Call Me Maybe. "Viděly jsme komentáře na facebooku, kde jsme na to tančily. Když vyhrajeme, tak jsme to měly udělat a zatancovat na kurtu. Užily jsme si to a myslím, že to bylo vtipné," smála se Šafářová.

Svou skvělou formu si vysvětlovala i tím, že se během celého týdne cítila výborně a vyšla jí příprava. "Byl to jeden z nejlepších víkendů v životě. Určitě bylo fajn, že jsem si v pondělí zahrála exhibici proti Marii Šarapovové. Zkusila jsem si zápas před diváky, sedl mi i povrch," uvedla.

Fotogalerie

Lucie Šafářová a Andrea Hlaváčková oslavují titul ve Fed Cupu.

"Obecně atmosféra v celém tom týmu je úžasná. Snažila jsem si vybavit pozitivní vzpomínky na zápas s Itálií z Ostravy, kde jsem zahrála výborně proti Schiavoneové. Chtěla jsem přinést do šatny body a jsem ráda, že se to povedlo," prohlásila Šafářová.

Věří, že na povedený víkend naváže i v nové sezoně. Už letos se pod vedením srbské trenérky Biljany Veselinovičové hodně zlepšila. "Tohle vítězství je třešnička na dortu. Člověk si teď může užít odpočinek a jet na dovolenou. Teď vím, že jsem schopna hrát takhle dobře. Je těžké držet tu výkonnost celý rok, ale zkusím se tomu dnešnímu výkonu přibližovat a zopakovat ho," dodala Šafářová.

ČTK, Lidovky.cz