Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šafářová se odhlásila z turnaje v Canbeře

Sport

  8:27
CANBERRA - Česká tenistka Lucie Šafářová se kvůli zranění stehenního svalu odhlásila z turnaje v Canbeře, který začal v neděli. Osmnáctiletá vítězka z Gold Coastu si na bolest stěžovala v už po úspěšně zvládnutém sobotním finále a rozhodla se, že nebude riskovat před blížícím se Australian Open.

Vítězka z Gold Coastu se odhlásila z turnaje v Canbeře. Šetří se na Australian Open. foto: ČTK

"Dnes jsem už byla třikrát ošetřovaná, ráno jsem zkoušela trénovat, ale nebylo to dobré. Bolí mě to při podání i returnu, takže je lepší, když nebudu hrát," uvedla ve svém prohlášení tženistka.

Brněnská rodačka získala v sobotu svůj třetí turnajový triumf na okruhu WTA a posunula se díky tomu na 35. místo světového žebříčku, což je její nejlepší pozice v kariéře. V Canbeře měla plnit roli třetí nasazené hráčky. Kvůli Australian Open, jež startuje v Melbourne za týden, se ale raději odhlásila.

Kvůli téměř totožnému zranění se musela z turnaje z dotací 145 tisíc dolarů odhlásit i Jelena Dokičová, jež se pokouší znovu v australských barvách restartovat svou kariéru. "Samozřejmě je škoda ztratit tenistku Luciiných kvalit. Ale chápeme, že týden před začátkem prvního Grand Slamu sezony si nemůže dovolit zhoršení zranění," uvedl ředitel turnaje v Canbeře Gerard
Corradini.

Autor:

Pronájem, Obchodní a skladovací prostory, 425 m2
Pronájem, Obchodní a skladovací prostory, 425 m2

Kozelkova, Chlumec nad Cidlinou - Chlumec nad Cidlinou IV, okres Hradec Králové
15 000 Kč/měsíc