Safin vyřadil Djokoviče

16:56
LONDÝN - Třetí hráč světa Srb Novak Djokovič překvapivě prohrál v druhém kole Wimbledonu s ruským tenistou Maratem Safinem a neobhájí loňskou semifinálovou účast. Vítěz letošního Australian Open dnes podlehl bývalé světové jedničce 4:6, 6:7 a 2:6.

Safin se raduje po vítězství. foto: AFP

Djokovič prožil nejhorší vystoupení ve Wimbledonu, kde při předchozích třech startech byl vždy alespoň v třetím kole. Jednadvacetiletý semifinalista Roland Garros nenavázal na povedenou generálku v londýnském Queen's Clubu, kde podlehl až ve finále Španělovi Rafaelu Nadalovi.

O sedm let starší Safin sice označuje trávu za nenáviděný povrch, ale Djokoviče dnes dokonale zaskočil, i když mu v žebříčku patří momentálně až 75. místo. V posledním gamu frustrovaný Djokovič zahrál tři dvojchyby a tou poslední daroval někdejšímu šampionovi US Open a Australian Open vítězství, když předtím odvrátil tři mečboly.

Safin, jehož wimbledonským maximem je čtvrtfinále z roku 2001, se v třetím kole utká s Italem Andreasem Seppim. Navzdory nedávnému zranění kyčle postoupil do třetího kola bez ztráty setu
wimbledonský vítěz z roku 2002 Lleyton Hewitt. Australský tenista porazil bez potíží Španěla Alberta Montaňése.

Výsledky:
Dvouhra - 2. kolo:
Safin (Rus.) - Djokovič (3-Srb.) 6:4, 7:6 (7:3), 6:2, Wawrinka (13-Švýc.) - Del Potro (Arg.) 7:6 (7:5), 6:3, 7:5, Hewitt (20-Austr.) - Montaňés (Šp.) 7:6 (7:4), 6:0, 6:2, Zverev (Něm.) - Ferrero (21-Šp.) 6:4, 6:4, 2:1, skreč, Seppi (29-It.) - Serra (Fr.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:2, 6:7 (5:7), 6:4, Reynolds (USA) - Dancevic (Kan.) 4:6, 7:6 (12:10), 6:4, 6:4.