Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sága ruský biatlon a doping pokračuje. Vasiljevová zmeškala tři kontroly a hrozí jí dvouletý trest

Sport

  12:30
MOSKVA - Ruské biatlonistce Margaritě Vasiljevové hrozí dvouletý zákaz startů na porušení antidopingových pravidel. Sedmadvacetiletá závodnice během jednoho roku zmeškala tři dopingové kontroly, za což následuje distanc.

Margarita Vasiljevová foto: ČTK/AP

Neměla bych se tolik cpát sladkým, ale zatím mě nikdo na váhu neupozorňuje, říká Davidová

Členka vítězné ženské štafety z lednového Světového poháru v Oberhofu zatím nemá zastavenou činnost, nad její účastí na blížícím se mistrovství světa v Östersundu ale podle ruských médií visí otazník.

Naposledy Vasiljevovou dopingoví komisaři marně hledali tento měsíc v sibiřském Krasnojarsku, kde měla podle informací uvedených v systému ADAMS být. 

Místo toho už prý byla na cestě k závodům Světového poháru v Kanadě a USA.

Jedinou ženou, která Davidovou porazila, byla Norka Eckhoffová.
Na trati bylo až minus deset stupňů Celsia, Davidové přišlo, že byla kolo od...

Vasiljevová debutovala ve Světovém poháru až v této sezoně a jejím nejlepším výsledkem je prosincové 13. místo ve sprintu v Pokljuce. 

Loni získala zlato se smíšenou štafetou na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě.

Ruský biatlon se v posledních letech potýká s dopingovými aférami a předloni v prosinci kvůli tomu přišel o plné členství v mezinárodní unii IBU. 

Skandál poznamenaly i samotnou IBU, jejíž vysocí představitelé v čele s dlouholetým předsedou Andersem Bessebergem podle zprávy Světové antidopingové agentury WADA za úplatu kryli doping ruských biatlonistů.

Autor: