Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sakala: Jsem mistr světa ve skoku na špek

Sport

  20:00
PRAHA - Krátce po rozdělení Československa ho unášela vlna úspěchů a slávy. Skokan na lyžích Jaroslav Sakala se dočkal medailí z olympiády i světových šampionátů a v roce 1994 ho ve slovinské Planici nosili fanoušci na ramenou. Poté, co si doplachtil pro titul mistra světa v letech. Vydělával slušné peníze, oženil se a radoval se ze synka Filipa. Dnes? Nezůstalo mu zhola nic, tone v dluzích a přespává ve skromném kamrlíku pro dělníky pod skokanskými můstky ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Jaroslav Sakala. foto: Václav Cibula, Lidové noviny

Cože se vlastně přihodilo jednomu z nejlepších světových skokanů, k němuž při jeho dálkových letech neodmyslitelně patřily i dlouhé vlající vlasy?

"Jeden kamarád mě charakterizoval slovy – jsi mistr světa ve skoku na špek," prohlásí s lehkým úsměvem jedenačtyřicetiletý chlapík.

Pohnute osudy.

"Od toho se všechno odvíjí. Problémy s penězi ale nastartoval můj bývalý tchán a zbytek je o tom, že jsem asi skutečně důvěřivý blbec..."  

Vyhrajte boj s atopickým ekzémem. Zapojte se do soutěže
Vyhrajte boj s atopickým ekzémem. Zapojte se do soutěže

Trápí vás atopický ekzém? Nejste v tom sami. S tímto kožním onemocněním bojuje 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo dětí...

Mohlo by vás zajímat