Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sám se otrávil plynem, přesto zachránil slavný cyklista jinému muži život

Sport

  11:40
MELBOURNE - Australská cyklistická hvězda Robbie McEwen se projevil jako statečný zachránce. Společně s bývalým ragbistou Matem Rogersem skočil do moře pro pasažéra lodi, který ztratil vědomí a spadl do vody.

Zachráněný Johns (vlevo), vpravo nahoře zachránce McEwan, dole pak Rogers. foto: www.dailytelegraph.co.ukReprofoto

Obě sportovní celebrity cestovaly s dalšími sedmi lidmi na motorovém člunu na golfovou charitativní akci pořádanou Rogersem, když náhle šest z nich zkolabovalo, protože se nadýchali výfukových plynů. Jeden muž stojící na zádi dokonce skončil v moři, kam pro něj McEwen a Rogers skočili a v bezvědomí ho vytáhli zpátky.

Rok 2010 v obrazech

Přitom bývalý ragbista sám bojoval s následky otravy plynem a točila se mu hlava. Vítěze dvanácti etap na Tour de France McEwena bolela po návratu na břech trochu hlava, ale vážnější problémy ale nepociťoval. Také proto, že má díky vysokohorskému cyklistickému tréninku více červených krvinek.

"Oba si zaslouží velký věnec," uvedl zachráněný muž Matthew Johns pro australský list Herald Sun. "Ani nechci pomyslet na to, co by se stalo, kdyby tam (McEwen) nebyl. Jednak jako první poznal, co se stalo, a navíc díky tréninku v horách byl vůči tomu plynu odolnější," dodal. McEwen svůj čin ale nepřeceňoval.

"Bylo to dramatické, ale všichni jsme naštěstí v pořádku," řekl zachránce-cyklista. Ten měl mimochodem spolu s Rogersem před dvěma dny sám "nehodu", když zdemoloval s golfový vozík, když se s přáteli bavil na zelených greenech.

Autoři: ,