Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Samková: Šílené. Trať mě doháněla k slzám a teď jsem šampionka

Sport

  12:59aktualizováno  15:25
Za cílem se skutálela na zem a soupeřky popadaly na ni. Jásot a úsměvy, Eva Samková slavila olympijské zlato. "Je to šílené!" kroutila hlavou. Když čekala na květinový ceremoniál, utírala si slzy štěstí. "Vždycky jsem koukala na olympiádu v televizi a teď jsem tady. Jsem tady jako olympijská šampionka. Bláznivé!"

Eva Samková se raduje ze zisku zlaté olympijské medaile foto: ČTK

Jaké byly první momenty  v cíli?
Asi mi to došlo, až když jsme čekali na vyhlášení. Je to hustý, že jsem mezi těmi pár lidmi, co vyhráli olympiádu... Nechápu. Hrozně jsme si to přáli, ale je tam hrozně faktorů, které to můžou ovlivnit. Vyšlo to.

JAK SI JELA PRO TRIUMF

Vyskytla se nějaká krize?
Hrozná. V semifinále jsem úplně přeletěla doskok. Myslela jsem, že nevyjedu, pak jsem to oddrncla na těch boulích. Ve finále jsem chtěla co nejvíc ujet, abych si mohla přibrzdit před předposlední klopkou a měla jsem už klid. Finálová jízda byla nejjistější.

Taky jste se na posledním skoku otočila a zkontrolovala soupeřky za zády.
Radši jsem se otočila, abych si kdyžtak mohla přibrzdit. V plným bych to zbytečně přeletěla. Takhle jsem to měla v klidu.

Na startu jste do televizní kamery cvakala zuby. To byli vlci, co máte na helmě?
Byli. Já moc drsná nejsem, tak si na to aspoň musím trochu hrát.

Jaký byl vůbec váš zlatý den?
Zvláštní. V klidu. I večer jsem v klidu usnula, trochu jsem se převalovala. Trenéři i fyzio furt házeli fóry. Po kvaldě bylo super, že jsem ji vyhrála. Věděli jsme, jaké jsou tam chyby a co změnit. Bylo to jako svěťák.

Eva Samková při olympijském závodě

Eva Samková při olympijském závodě

Ale den před závodem údajně došlo i na slzy.
Když od sebe člověk hodně očekává, je to pak větší zklamání, tak jsem si včera několikrát pobrečela na tajňáka. Vybrečela jsem se a už to bylo v pohodě. Když člověk není se sebou spokojenej, je to nejhorší. Samozřejmě, trať nebyla úplně ideální, ale člověk tam padá sám a má pocit, že za to může.

Trenér Marek Jelínek říkal, že naposledy  vás viděl plakat před pěti lety.
No jo, on právě neví...

Umíte si představit pondělní ráno? Vzbudíte se jako olympijská vítězka.
Já se těším, až se probudím a budu se klukům smát, že mají ještě závod! A já budu mít pohodičku. Na to jsem se těšila celou dobu, co jsme tady byli.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat