15. ledna 2015 14:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Samková zahájila mistrovství světa skvěle. Vyhrála kvalifikaci

Snowboardcrossařka Eva Samková při tréninku na mistrovství světa v rakouském... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snowboardcrossařka Eva Samková při tréninku na mistrovství světa v rakouském... | foto: ČTK

KREISCHBERG (od našeho zpravodaje) Olympijská vítězka Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossařek na mistrovství světa v rakouském Kreischbergu. Časem 1:03,64 minuty porazila Kanaďanku Dominique Maltaisovou o 15 setin a v pátečních vyřazovacích jízdách si může vybrat nejlepší pozici na startu.

Trojnásobná juniorská světová šampionka neudělala ve své jízdě žádnou chybu a měla při první konfrontaci s elitou v této zimě i dostatečnou rychlost. „Nebylo to úplně ono, taky jsem vyhrála jenom o desetinu a to prostě není moc,“ říkala Samková.

V pátek bude mít možnost vylepšit své nejlepší umístění z mistrovství světa, kterým je páté místo z La Moliny 2011. Navzdory velkým zdravotním trablům a omezené přípravě. „Trať je krátká, musím se soustředit na sebe, jet to svoje a pak to bude dobré.“

Za zády Samkové se poskládaly tři její největší soupeřky v boji o titul. „Kdyžtak se potkáme až ve finále, kdyby nám to vyšlo. A to jsem ráda,“ oddechla si 21letá Češka.

Snowboardcrossařka Eva Samková.
Eva Samková předvedla parádní taneční vystoupení.
Eva Samková představila nové logo.
Eva Samková.

Druhé místo v kvalifikaci obsadila Kanaďanka Maltaisová a za Samkovou zaostala o patnáct setin, třetí dojela Američanka Jacobellisová, čtvrtá pak Bulharka Jeková.

Naopak Vendula Hopjaková se do pátečních jízd neprobila, ve druhé jízdě upadla a počítalo se tak její umístění z té první, ve které dojela osmadvacátá.

Kvalifikací neprošel ani jeden z trojice českých mužů. Nejlepší byl David Bakeš, který sice byl po první jízdě dvaatřicátý, ale po druhé skončil na 36. místě, čtyři pozice za dvaatřicítkou pro vyřazovací jízdy.

Jan Kubičík po dvou kvalifikačních jízdách obsadil 43. místo a Michal Hanko byl v konkurenci jednapadesáti soupeřů na 49. pozici.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!