Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šampion v desetiboji Behrenbruch: Někteří soupeři dopují

Sport

  22:26
BERLÍN - Čerstvý mistr Evropy v desetiboji Němec Pascal Behrenbruch obvinil některé soupeře z dopingu. Nedovolenými prostředky si podle něho pomáhají závodníci z Ruska, Běloruska či Ukrajiny.

Behrenbruch foto: Reuters

"Mám už nějakou dobu pocit, že něco berou. Ale můj trenér, který dříve startoval za Rusko, mi říkal, že Východoevropané si o nás myslí to samé," řekl listu Bild am Sonntag Behrenbruch, kterého trénuje někdejší sovětský a později estonský reprezentant Andrej Nazarov, bývalý kouč olympijského vítěze Erkiho Noola.

Behrenbruch tvrdí, že je s možnými dopingovými praktikami soupeřů z postsovětských zemí smířený. "Koneckonců v Německu si i sedmý z mistrovství světa může pořídit pěkný byt a auto, zatímco Ukrajinci bydlí pořád s rodiči v jednom pokoji. Tam je ta motivace ke kriminalizaci a dopingu samozřejmě mnohem větší," uvedl sedmadvacetiletý Němec, který je s výkonem 8558 bodů z Helsinek dvojkou letošních tabulek za světovým rekordmanem Američanem Ashtonem Eatonem.

Svaz není z výroků nadšený

Na evropském šampionátu za Behrenbruchem skončili Ukrajinec Olexej Kasjanov a Rus Ilja Škureňjov. Češi Roman Šebrle a Adam Sebastian Helcelet obsadili šesté respektive osmé místo.

Vedení Německého atletického svazu nebylo výroky své olympijské naděje nadšeno. "Není chytré vyslovovat podezření bez důkazů," řekl šéf svazu Clemens Prokop agentuře DPA. "Beru to jako podnět, že musíme v oblasti dopingu ještě více bojovat o důvěryhodnost," uvedl.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...