26. října 2014 16:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šampionka Williamsová: Nejvíc se těším, že zítra už nemusím hrát

Serena Williams popáté vyhrála Turnaj mistryň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Serena Williams popáté vyhrála Turnaj mistryň | foto: Reuters

SINGAPUR Dušuje se, že už nikdy nenechá ostatní tenistky, aby rozhodovaly o jejím osudu. Serenu Williamsovou na Turnaji mistryň v pátek zachránila Simona Halepová. A právě sympatickou Rumunku v neděli Američanka rozcupovala ve finále. „Nečekala jsem, že skončím rok takto dobře. Je to skvělé,“ jásala Williamsová.

Halepová už měla po triumfech nad Bouchardovou a právě Williamsovou jistý postup do semifinále. Kdyby nechala Srbku Ivanovičovou vyhrát 2-0, světová jednička by z Masters vypadla. Jenže Rumunka vydřela druhý set, čímž Williamsovou zachránila. „Nelituju toho,“ zareagovala.

„Já myslím, že ji to ani nenapadlo. Takhle hráčky na WTA neuvažují,“ prohlásila pětinásobná vítězka Turnaje mistryň. Ale připustila, že čekání na výsledek zápasu Halepová versus Ivanovičová si rozhodně neužívala. „Bylo to utrpení. Už nikdy to nechci zažít. A proto jsem se rozhodla, že příště už neprohraju, abych nemusela spoléhat na ostatní.“

Halepové v neděli poděkovala za službičku tím, že jí ve finále rozdrtila 6:3, 6:0. A zároveň se pomstila za potupnou porážku ve skupině 0:6, 2:6. Po ní Williamsová mluvila o tom, jak poletí domů a připraví se na příští bitvu s Halepovou.

Nakonec si na odvetu počkala pouze čtyři dny. Se zarputilým výrazem dominovala na kurtu, na vítězné míče vyhrála 26-5. Často útočila, hrnula se na síť. Za 69 minut bylo hotovo.

„Byla lepší, silnější,“ řekla Halepová, kterou v Singapore Indoor Areně podporovala hlučná skupina krajanů v tričkách s nápisem Hai Simona. „Já už trochu cítila únavu, zatímco na ní byla vidět obrovská motivace. Je nejlepší a zasloužila si získat titul.“

Za výhru dostala 33letá Američanka trofej, prémii přes dva miliony dolarů - a také po ní pořadatelé pojmenovali orchidej v tamní botanické zahradě. „Z toho mám samozřejmě největší radost,“ prohlásila Williamsová. „Květiny miluju.“

Po zápase prozradila, jak v Singapuru relaxovala. (“Měla jsem karaoke na pokoji, takže jsem zpívala skoro každý večer.“)

Mluvila o tom, co bude dělat nyní. (“Nejvíc se těším, že zítra nemusím hrát. A že budu doma. To se mi nepovedlo od Cincinnati.“)

Nebo o letošní sezoně. (“Jestli jsem byla nejlepší? To nevím. Bylo to nahoru dolů. Vydala jsem ze sebe to nejlepší, co jsem mohla.“)

Příští rok bude Sereně Williamsové v září 34 let. Navzdory sezoně s několika výkyvy se ale nezdá, že by měla ustupovat ze svých pozic. Sama ale o cílech pro budoucnost radši nemluví. „A díky bohu za to. Kdybych je zmínila loni, byla bych s letošním rokem dost zklamaná. Cíle mám, ale nechám si je pro sebe.“

Karel Knap, Ondřej Novotný

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.