Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šance Prahy na NHL vzrostly

Sport

  22:27
Londýn - Viceprezident hokejové NHL oficiálně potvrdil, že Praha je nejspíš hlavním kandidátem pro pořádání zahajovacího dvojutkání zámořské soutěže v příští sezoně.

První gól letošní sezóny NHL padl v Londýně. Na snímku Corey Perry foto: ČTK

Ken Yaffe, viceprezident kanadskoamerické National Hockey League, v rozhovoru pro agenturu AP uvedl, že vedení soutěže se ještě definitivně o následnících Londýna, kde NHL začínala letos, nerozhodlo. České hlavní město má však slušné šance.

"Praha je pro nás přirozeným místem, kde bychom se chtěli představit. Děláme na tom. Rádi bychom tam hráli," uvedl Yaffe, jenž zároveň dodal, že po Praze mohou přijít na řadu i další evropské destinace.

"Rádi bychom hráli na severu Evropy, rádi bychom hráli v Německu. Sondujeme, které týmy NHL by měly zájem," řekl Yaffe. Právě tento funkcionář zámořské ligy jednal v sobotu s českými zástupci, kteří chtějí přivést nejslavnější hokejovou soutěž světa do pražské Sazka Areny.

Největším zájmem společnosti Česká sportovní je získání klubu New York Rangers s kapitánem Jaromírem Jágrem, podle nedělních spekulací zámořských médií už byly osloveny i týmy Pittsburghu a Tampy Bay.

Británie zůstala v klidu
Sezona NHL 2007/08 začala víkendovým dvojutkáním mezi kalifornskými týmy Los Angeles Kings a Anaheim Ducks v britském Londýně. Vedení soutěže mohla sice potěšit vyprodaná O2 Arena pro více než 17 tisíc diváků a atmosféra, jež se podle Yaffeho blížila play off, mediální dopad akce byl velmi slabý. Podle agentury AP bylo sice na zápasech množství reportérů ze Severní Ameriky, mnohé z londýnských novin však nenapsaly o NHL v Londýně ani slovo.

"Neočekávali jsme, že bychom překonali ve sledovanosti mistrovství světa v ragby. Neměli jsme žádné přehnané představy o tom, na jakém místě sportovní mapy se nacházíme," uvedl realisticky Yaffe.
Autor: