Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sázkové kanceláře se těší. Olympiáda zvedne tržby

Sport

  8:00
PRAHA - Sázky na letošní letní olympijské hry, které dnes začínají v Londýně, budou v rámci olympiád rekordní. Objem sázek ale zřejmě nedosáhne hodnot největších jednorázových sportovních akcí, jako jsou fotbalové šampionáty či mistrovství světa v hokeji.

Olympijské hry foto: Reuters

Vyplývá to z ankety mezi největšími sázkovými kancelářemi, které odhadují přijaté sázky na stovky milionů korun.

Objeví se i sváteční sázkaři

"Olympijské hry pro nás nejsou z pohledu zvýšení tržeb tak atraktivní, jako jsou mistrovství Evropy ve fotbale nebo mistrovství světa v hokeji," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Jsou podle něj ale celospolečenskou událostí, které věnují pozornost všichni. "Naše pobočky a webové stránky tak navštíví i sváteční sázkaři, kteří si přijdou vsadit hlavně na české medailové naděje, tedy na Báru Špotákovou, Petru Kvitovou, Kateřinu Emmons nebo třeba Ondru Synka," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Součástí olympiády jsou mnohé sporty, na které se nesází vůbec, nebo to není příliš zvykem, doplnil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Letos to ovšem prý může být úplně jinak. Již zimní olympiáda ve Vancouveru 2010, kde bylo prvně v historii možné u Tipsportu na jednotlivé sporty sázet přes internet, naznačila, že s internetovým sázením se objem přijatých sázek přiblíží tradičně největším sázkařským událostem, dodal.

Fortuna v porovnání s předchozími hrami v Pekingu očekává zvýšení tržeb o 20 až 30 procent. Proti Euru v Polsku a na Ukrajině budou tržby z OH činit asi 30 procent. "V České republice čekáme celkový objem přijatých sázek kolem 120, 130 milionů korun, v rámci celé skupiny Fortuna Entertainment Group (Česko, Polsko, Slovensko) pak asi 260 milionů korun," dodal Šrain.

Tipsport odhaduje proti zimní olympiádě nárůst o 20 až 25 procent, celkový náběr by tedy měl znatelně překročit hranici 200 milionů Kč. Velkou roli bude podle Ježka letos hrát sázení v průběhu zápasů, tzv. live sázky, které si získaly od spuštění internetového sázení velkou popularitu u sázkařů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Tento typ sázek nebude chybět ani v nabídce z olympijských sportovišť ve fotbalu, tenisu, volejbalu, plážovém volejbalu, házené či basketbalu. "Především tyto sporty bilanci olympiády v Londýně zřejmě katapultují přes zimní hry ve Vancouveru, na které Tipsport přijal sázky za 180 milionů korun," podotkl.

Speciální sázky

Ke klasickému kurzovému sázení typu, která země získá největší počet medailí, zda papíroví favorité svých disciplín splní očekávání a podobné další běžné typy sázek, vypisují sázkové kanceláře i sázky s nevšedním zaměřením.

"Zahrnuli jsme do olympijské nabídky i tzv. speciální sázky," uvedl Michal Binka ze sázkové kanceláře KAJobet. Mezi nejzajímavější podle něj patří, zda získají manželé Emmonsovi alespoň jednu zlatou medaili, či Usain Bolt tři zlaté. Firma se nevyhnula ani kontroverzním tématům, jako je doping. Je možné si třeba vsadit, jestli bude během her obviněno sedm a více sportovců.

Autoři: ,

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat