4. dubna 2014 12:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Schumacher poprvé nabyl vědomí. Podle své manažerky se probouzí

Loučí se legendární pilot formule 1 Michael Schumacher | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loučí se legendární pilot formule 1 Michael Schumacher | foto: Reuters

GRENOBLE Zatím nejpovzbudivější zpráva za tři měsíce dorazila z nemocnice ve francouzském Grenoblu. Michael Schumacher, který je tam od 29. prosince udržován v umělém spánku, dělá pokroky. Manažerka sedminásobného šampiona v pátek v poledne uvedla, že chvílemi nabývá vědomí a probouzí se.

"Michael dělá na své cestě pokroky. Vykazuje známky probouzení a vědomí," uvedla manažerka Sabine Kehmová v prohlášení. Další podrobnosti o jeho zdravotním stavu odmítla sdělit, s ohledem na soukromí bývalého závodníka i celé rodiny.

VŠE O SCHUMACHEROVĚ STAVU

"Prosíme veřejnost o pochopení, proč nechceme zacházet do detailů. Kvůli jeho rodině a také proto, aby mohl i tým odborníků v klidu dále pracovat," dodala Kehmová.

Pětačtyřicetiletý Schumacher upadl na konci loňského roku při lyžování v neupravené části sjezdovky v Méribelu a hlavou se udeřil o kámen. Po dvou operacích mozku je v kómatu už 96 dní, s jeho probouzením lékaři pozvolna začali 30. ledna.

Schumacherova manažerka Sabine Kehmová.

Schumacherova manažerka Sabine Kehmová.

Před třemi týdny přišly první povzbudivé zprávy, že Schumacher na snahu o probuzení a snížení množství léků reaguje. Dnes jeho manažerka vzbudila další optimismus. "Všichni stojíme při něm během jeho dlouhého a těžkého boje, a společně s celým týmem v nemocnici stále věříme," uvedla Kehmová.

Vítěz 91 Velkých cen je držitelem řady rekordů v závodech F1. Kariéru podruhé a definitivně ukončil po sezoně 2012. Naposledy závodil za stáj Mercedes, která mu věnovala úvodní triumf Nica Rosberga v této sezoně v Melbourne. Na okruhu v Bahrajnu, kde se bude závodit v neděli, po Schumacherovi pojmenovali první zatáčku.

Z Bahrajnu také přišly bleskové reakce na dnešní zprávy o tom, že se Schumacherův stav zlepšil. "Michaeli, jsi v našich srdcích. Bojuj dál tak, jak to umíš jen ty," vzkázali například členové Mercedesu přes twitter.

ČTK, Lidovky.cz