7. dubna 2014 17:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dosud vnímal jen bolest, teď začíná Schumacher reagovat na hlasy

Michael Schumacher dělá pokroky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher dělá pokroky | foto: ČTK

GRENOBLE Michael Schumacher začal po třech měsících v kómatu reagovat na hlasy a začíná navazovat oční kontakt. Víkendové zprávy médií, které následovaly po pozitivních informacích manažerky sedminásobného mistra světa formule 1 Sabine Kehmové z minulého týdne, nepřímo potvrdil další bývalý pilot Jean Alesi, jenž patří k rodinným přátelům a Schumachera v nemocnici od jeho nehody na lyžích často navštěvuje.

"Zpočátku Michael reagoval jen na bolest, například na píchnutí špendlíkem. To ale mohla být nevědomá reakce těla," řekl Alesi magazínu Speed Week. "Během mé poslední návštěvy jsem si uvědomil, že se něco začíná měnit k lepšímu," dodal Francouz.

Podle Alesiho je změna vidět i na Schumacherově rodině, která prý má z vývoje situace velkou radost a působí o něco uvolněněji. "Je to úžasné, přestože cesta zpět do života je stále velice dlouhá," řekl.

MICHAEL SCHUMACHER SE PROBOUZÍ

Manažerka německé legendy minulý týden oznámila, že Schumacher vykazuje známky vědomí a probouzení. "Všichni stojíme při něm během jeho dlouhého a těžkého boje, a společně s celým týmem v nemocnici stále věříme," uvedla Kehmová.

Pětačtyřicetiletý Schumacher upadl 29. prosince při lyžování v neupravené části sjezdovky v Méribelu a hlavou se udeřil o kámen. Podstoupil dvě operace mozku a od té doby je v kómatu. S jeho probouzením lékaři pozvolna začali 30. ledna.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.