2. srpna 2010 11:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Schumi se zbláznil. 'Měl jsi radši zůstat doma,' vzkazuje mu Barrichello

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Jak mohl dopadnout souboj Schumiho s Barrichellem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak mohl dopadnout souboj Schumiho s Barrichellem. | foto: youtube.com

PRAHA Jen centimetry chyběly, aby byla formule 1 svědky o víkendu hrozivé a možná i tragické nehody. To když během závodu formule 1 v Budapešti v závěru svedli souboj o desátou pozici dva bývalí týmoví kolegové z Ferrari - Michael Schumacher a Rubens Barrichello.

Všichni se na jeho návrat do kokpitu formule 1 těšili, ovšem očekávání střídá rozpaky a nyní se přidal také hněv. Michael Schumacher, nejúspěšnější pilot formule 1 čelící po svém comebacku drtivé kritice, během víkendové VC Maďarska málem způsobil tragickou nehodu.

Anketa

Co říkáte na manévr Michaela Schumachera v souboji s Barrichellem?

Je to šílenec, mohl přece soupeře i zabít 1737
Bylo to od něj hodně divoké, ale jen si hlídal pozici 206
Byl v právu, byl před Barrichellem, ten se tam nemusel cpát, když viděl, že jej chce Schumi zavřít 663

V 66. kole ze 70 vypsaných hájil desátou pozici před dotírajícím Rubensem Barrichellem. Brazilec a bývalý parťák "Schumiho" z Ferrari byl na měkkých pneumatikách rychlejší než jeho sok a dostal se vzduchového pytle za Schumachera. Po průjezdu do dalšího kola zaútočil.

POHLED EXPERTA

"Bylo to od Schumachera za hranou a naprosto zbytečné. Byl to od něj nebezpečný manévr, navíc sám po závodě přiznal, že o Barrichellovi věděl. V Evropě se smí při závodech blokovat, ale tohle bylo už moc. Schumi asi zapomněl, že nyní se již závodí trochu jinak. Hodně mu to ubralo na kreditu, fanoušci i odborníci ho odsoudili."

Tomáš Richtr, odborník a komentátor F1

Jenže Schumacher jakoby si stále myslel, že je neomezeným vládcem královny motorismu, Brazilce vytlačil manévrem mimo dráhu. Barrichello, který byl v té chvíli již svými předními koly na úrovni zadních Schumachera musel pokračovat v předjížděcím manévru. A jen o centimetry minul betonovou zídku oddělující dráhu od boxů.

"Ať mu dají černou vlajku (konec závodu, pozn. redakce)," zuřil do vysílačky Barrichello, pro kterého to bylo 299. Grand Prix v kariéře. "Zavíral jsem ho, ale nechal jsem mu dost místa na druhé straně," kontroval ledově klidný Němec. Kde je pravda se můžete podívat sami.

SOUBOJ SCHUMACHERA A BARRICHELLA:

A horkokrevný Brazilec soptil i po závodě. "Tak nějak zapomněl, že nyní se již závodí jinak. Pokud se chtěl takto vrátit, měl zůstat doma," vzkázal Schumacherovi. Na jeho straně je i většina odborníků a fanoušků. Podle nich jedenačtyřicetiletý sedminásobný šampion těžko tráví kritiku za své nevýrazné výkony.

Někteří dokonce připomínají, jak mohl souboj dopadnout, kdyby Barrichello zpomalil nebo se nevyhnul betonové zídce. Za příkladem není třeba chodit daleko, stačí si vzpomenout na další víkendový závod, tentokrát v seriálu Superleague Formule 2010, kde jezdí týmy "převlečených" do barev fotbalových klubů. Po podobném manévru skončil předjíždějící pilot v troskách a plamenech svého vozu uprostřed trati.

ZÁVOD SUPERLEAGUE 2010:

I přesto však Schumacher už před VC Maďarska oznámil, že letošní sezonu již odpískal a pokračují s týmem na vývoji vozu pro příští rok. Snad s lepším vozem bude předvádět i lepší a hlavně rozumnější výkony.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz