20. září 2016 13:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Stav Schumachera se zhoršuje. K návratu do života pomůže už jen zázrak

Michael Schumacher | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher | foto: Reuters

PRAHA Už téměř tři roky uběhly od nešťastné nehody motoristické legendy Michaela Schumachera při lyžování v Alpách, s jejímiž následky se potýká dosud. A dle všeho jsou prognózy týkající se uzdravení rekordmana formule 1 stále černější.

Těch zpráv proběhlo médii za poslední dva roky, kdy se dostal nyní sedmačtyřicetiletý Schumacher do domácího léčení, spousty. Často se snažili jeho dlouholetí známí v čele s bývalým šéfem Ferrari a nyní prezidentem FIA (Mezinárodní automobilová federace) Jeanem Todtem přinášet do světa pozitivní zprávy, jenže ty vždy vzápětí přehlušily ty negativní.

Pesimistickým odhadům navíc věří daleko více lidí, než těm optimistickým. Všechno totiž skutečně nahrává tomu, že stav sedminásobného mistra světa formule 1 je stále kritický a návrat do plnohodnotného života alespoň v tom ohledu, že by komunikoval s okolím, je de facto v říši snů.

Tyto teze v posledních několika dnech potvrdily dva různé zdroje německých a švýcarských deníků. „Jeho zdravotní stav se nelepší. Nemůže chodit ani komunikovat. Své okolí sice vnímá, ale prakticky na něj nemůže reagovat. Jeho uzdravení je prakticky vyloučené. Musel by se stát zázrak. A ty se bohužel nedějí,“ řekl někdejší marketingový šéf automobilky Mercedes Gerd Krämer.

Na něj v pondělí navázal známý italský kněz Sergio Mantovani. „Michaelovi a jeho nejbližším už zbývá jen jediné – víra v Boha. Mám informace, ale nemohu říct nic víc. Prostě to nejde,“ řekl dnes již téměř devadesátiletý muž, který měl k Schumacherovi blízko díky působení v italské stáji Ferrari.

„Pravdou ale je, že momentálně už nemám ty nejlepší informace, nejsem s jeho rodinou v bližším kontaktu. Michael je ale pro nás Italy stále velkým hrdinou, miloval Ferrari a my ho za to milujeme snad ještě více. A vím jedno – je to obrovský bojovník,“ dodal muž, který měl vždy blízko k automobilce z Maranella a především pak k jejímu zakladateli Enzu Ferrarimu.

Skepsi navíc podtrhuje fakt, že o víkendu po necelém roce poprvé promluvila i mluvčí legendárního pilota, Sabine Kehmová. „Že Michael začíná chodit a uzdravuje se? Takové zprávy jsou nezodpovědné a jen zlehčují závažnost jeho zranění. A co je na tom nejhorší? Dávají plané naděje jeho fanouškům a lidem z nejbližšího okolí,“ sdělila pro britský Daily Mail.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz