Sdruženář Churavý byl šestý v závodě SP v Ramsau

17:01
RAMSAU - Český sdruženář Pavel Churavý obsadil šesté místo v dnešním závodu Světového poháru v rakouském Ramsau a dosáhl tak třetího nejlepšího výsledku v kariéře. Zvítězil suverénně Bill Demong ze Spojených států amerických.

Churavému se daří. foto: ČTK

Jednatřicetiletému Churavému se vydařila už skokanská část, v níž obsadil páté místo. V desetikilometrovém běhu se za hustého sněžení udržel v popředí a do cíle dojel ve skupince bojující o čtvrtou pozici za dvěma Rakušany Wilhelmem Deniflem, jenž vedl po skoku, a Mariem Stecherem. Na vítězného Demonga ztratil Churavý tři čtvrtě minuty.

Se zhruba půlminutovým odstupem za vítězem doběhli Němec Björn Kircheisen a Nor Jan Schmid.

Churavý, jenž je nejúspěšnějším českým sdruženářem této sezony, se už v listopadu blýskl čtvrtým místem v Kuusamu. Nejlepšího výsledku v kariéře dosáhl téměř před sedmi lety doma v Liberci, kde v lednu 2002 obsadil druhou příčku.

V Ramsau bodoval také 21. Tomáš Slavík, Martin Skopek byl dvaačtyřicátý. Miroslav Dvořák po 42. pozici ve skoku do běžecké části neodstartoval.

Výsledky: 1. Demong (USA) 25:59,4, 2. Kircheisen (Něm.) -28,3, 3. Schmid (Nor.) -37,3, 4. Denifl -44,8, 5. Stecher (oba Rak.) -45,4, 6. Churavý (ČR) -46,1, 7. Frenzel (Něm.) -53,7, 8. Klemetsen -59,3, 9. Tande (oba Nor.) a Lacroix (Fr.) oba -59,7, ...21. Slavík -1:49,5, 42. Skopek -3:53,4, Dvořák (všichni ČR) neodstartoval do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 22 závodů): 1. Koivuranta (Fin.) 333, 2. Moan (Nor.) 211, 3. Demong 210, 4. Kircheisen 199, 5. Denifl 196, 6. Ackermann (Něm.) 193, ...10. Churavý 135, 25. Slavík 53, 26. Dvořák 47.