Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Se Spartou mám šanci na titul, říká Berger

Sport

  9:11
PRAHA - Ještě nedávno fotbalový záložník Slavie Vladimír Šmicer vtipkoval, jak je těžké přemluvit jeho kamaráda Patrika Bergra (34) k návratu do Česka. Berger je zpět, ale místo šťastného shledání je v nové sezoně čekají jen vzájemné souboje.

Berger se vrací do Čech. foto: ČTK

"Šmíca z toho byl trochu překvapený. Ale říkal, že se těší na společné souboje. Myslím, že to vzal sportovně,“ komentuje Berger svůj příchod do Sparty.
 
Nemáte strach z reakce sparťanských fanoušků, kteří vám možná nezapomenou váš  "útěk“ do Slavie v roce 1991?
Ve Spartě jsem zažil spoustu krásných let, vyrostl jsem tady. Do Slavie jsem šel proto, že jsem tam dostal šanci hrát velký fotbal. Kdybych mohl, udělal bych to samé. Doufám, že fanouškům ještě ukáži, že týmu mám co dát.


Je ve Spartě ještě někdo, koho ze svých začátků pamatujete?
Pamatuji Tomáše Řepku, se kterým jsem od čtrnácti let vyrůstal. Znám se i s Pavlem Horváthem a Tomášem Poštulkou, který je stejný ročník jako já, takže jsme spolu hráli od žáků až do dorostu.

Kromě Sparty se o vás zajímal i Portsmouth. Proč jste odmítl?
Už jsem v zahraničí nějaký pátek, takže jsme se s rodinou rozhodli pro návrat. Když jsem se dozvěděl o konkrétní nabídce Sparty, neváhal jsem.

Ještě nedávno jste ale říkal, že byste chtěl v Anglii ještě rok zůstat.
Pro návrat jsem se rozhodl společně s celou rodinou, ta je totiž u mě na prvním místě. Myslím, že příchod do Sparty je po sportovní stránce správný krok. Je to velice kvalitní tým, stále s ní mám šanci vyhrát titul a zahrát si evropské poháry.

Sledoval jste českou ligu z Anglie?
Sledoval jsem ji hlavně po internetu, živě jsem moc zápasů neviděl. Letošní ročník to ale bylo napínavé, do konce se nevědělo, kdo  vyhraje. Muselo to být zajímavé.

Byl někdo, kdo vám návrat do Česka rozmlouval?
Byli lidé, kteří mi doporučovali, ať ještě zůstanu v zahraničí, když můžu. A i takoví, kteří mi návrat nerozmlouvali. Ale je to jen mé rozhodnutí.

Bude těžké vrátit se po třinácti letech zpět do české společnosti?
Každý rok sem jezdím skoro na dva a půl měsíce a nikdy jsem žádný problém neměl. Stejně jsem se sem jednou musel vrátit, tady jsem doma. Snad mě nic nepřekvapí.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat