17. září 2010 23:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sebevědomí Srbové by si zasloužili zavřít pusu, zlobí se Berdych

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Davis Cup: Srbsko - Česko (Tomáš Berdych) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Davis Cup: Srbsko - Česko (Tomáš Berdych) | foto: ČTK

BĚLEHRAD Tenista Tomáš Berdych dnes doufal, že získá druhý český bod a "zavře sebevědomým Srbům pusy" před sobotní čtyřhrou. Sedmý hráč světa ale prohrál v Bělehradu druhou dvouhru s Jankem Tipsarevičem 1:3 na sety a stav semifinále Davisova poháru je v Bělehradu nerozhodný 1:1.

Čtěte také

Tipsarevič v utkání Berdycha v prvních dvou setech přehrával a jen ve třetí sadě český hráč naznačil svoji sílu, díky které hrál letos semifinále Roland Garros a finále Wimbledonu. "On k tomu dost přispěl, hrál fakt dobře na své poměry - ale stejně, kdybych já hrál na takové úrovni jako on, dopadlo by to jinak," řekl Berdych. "Ale to je kdyby. Mohlo to dopadnout líp a mohli jsme sebevědomým Srbům zavřít pusy. Ale jedeme dál, čeká nás čtyřhra," řekl Berdych.

Po utkání byl smutný z porážky, ale také naštvaný na srbskou stranu. "Je ještě brzy na to mluvit o tom, co mi vadí a co ne. To patří k Davis Cupu, že člověk nehraje jen se soupeřem," poznamenal Berdych.

Nechtěl specifikovat, co mu vadí. Jednou z možností je fakt, že domácí jednička Novak Djokovič na poslední chvíli nehrál první dvouhru kvůli žaludečním potížím, ale pak fandil v hledišti deset hodin v kuse bez známek problémů. Při otázce ohledně Djokoviče jen Berdych pokrčil rameny. "To není potřeba nijak komentovat."

Zklamání z porážky s Tipsarevičem Berdych přirovnal k prohře s Rogerem Federerem v Torontu, kde neproměnil dva mečboly. "Dá se to trochu srovnat," řekl Berdych. "Tam mi chyběl balon, abych ho porazil za rok třikrát, to se jen tak někomu nepovedlo. Ale tohle je něco jiného, Davis Cup vždycky rád hraju, člověk nehraje jen sám za sebe. Jo, mrzí to hodně," řekl Berdych, který dnes oslavil 25. narozeniny.

Šanci vyhrát zápas nad Tipsarevičem vykřesal Berdych ve třetí sadě, kterou vyhrál. Nadějně rozehranou měl i čtvrtou sadu, v které vedl 3:1, ale náskok neudržel. "Měl jsem získat i ten čtvrtý a chtěl bych ho pak vidět, jak by tam vydržel běhat v páté sadě...," řekl.

Před spaním ještě plánoval Berdych dát dohromady tělo, které prý na povrchu v Bělehradské aréně trpí. "Ten povrch je hodně náročný. Moc to nohu nepustí, hodně to drhne a je to nepříjemné. Musím se dát do kupy," řekl, ale dodal, že na čtyřhru má dost sil. "Zbyly, spíš to mrzí psychicky. Jsem naštvaný a smutný. Síly nejsou problém," ujistil.

ČTK
  • 3Diskuse