Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šebrle je opět zraněn

Sport

  14:47
PRAHA - Desetibojař Roman Šebrle je opět zraněný, letos už podruhé. Zatímco na halovém mistrovství světa ve Valencii si s natrženým svalem nedělal velkou hlavu, tentokrát už je kvůli podobnému zranění jeho příprava na olympijské hry do Pekingu narušena víc. V každém případě nebude světový rekordman startovat na tradičním mítinku v Götzisu na konci května, otazník visí také nad jeho účastí v polovině června v Kladně.

Romana Šebrleho trápí zranění. foto: Lidové noviny

Ve Valencii si Šebrle poškodil zadní stehenní sval při běhu na 60 metrů překážek a vyšetření odhalilo několik milimetrů dlouhou trhlinu. Nové zranění je na stejné, odrazové noze blízko předchozímu poškození a má podobný charakter, i když vyšetření na magnetické rezonanci údajně ukázalo, že je menšího rozsahu.

Šebrle odjel na soustředění do Jihoafrické republiky 2. dubna a měl se vrátit tento týden v pondělí. Doma je však už týden, poté co se zranil opět při tréninku překážek 18. dubna, bez jednoho dne šest týdnů po nuceném odstoupení ze závodu ve Valencii. Přitom právě měsíc a půl je podle lékaře Petra Sikory doba potřebná k absolutnímu zacelení rány. "Jenže Šéba už dva týdny před tím trénoval naplno, to zranění jsme neřešili," řekl kouč Dalibor Kupka.

Zranění může mít souvislost s problémem ve Valencii, ale také nemusí. "Tři týdny měl volno, pak týden klusal. O noze nevěděl," řekl Kupka. Šebrle už před odjezdem do Afriky na začátku dubna tvrdil, že je úplně v pořádku. "Běhal v Africe ostré šedesátky, dělal starty," potvrdil Kupka, že předchozí zranění přípravu neovlivňovalo.

Mistra světa a olympijského vítěze může utěšit skutečnost, že zřejmě nebude muset splnit limit 8000 bodů, aby mohl startovat v Pekingu. Kritérium mezinárodní federace IAAF totiž splnil loni a od národního svazu by zřejmě dostal výjimku. "Myslím, že bychom ve spolupráci v Českým olympijským výborem k tomu kroku sáhli," řekl ČTK ředitel Českého atletického svazu František Fojt. "Nebudeme se snažit závodit v Kladně za každou cenu," prohlásil Kupka.

Příprava na olympiádu je nyní každopádně vážně narušena. Šebrle přijde o další týdny důležitých tréninků v roce, v němž podle svých slov může pomýšlet na olympijskou medaili naposledy. "Už to zranění z haly byla trochu brzda, teď je to trochu větší problém," přiznal Kupka. "Musí se znova čekat. Vůbec nevím, jak dlouho," dodal. Šebrleho čeká za necelé tři týdny kontrolní magnetická rezonance, v případě absolutního zacelení rány začne opět trénovat. "Jinak ne, není radno riskovat," prohlásil trenér Kupka. Po zranění ve Valencii přitom desetibojař na kontrolní vyšetření nešel.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Přibylo rodin, ve kterých dochází k domácímu násilí. Kde sehnat pomoc?
Přibylo rodin, ve kterých dochází k domácímu násilí. Kde sehnat pomoc?

Podle výzkumu Sociologického ústavu Akademie Věd v době covidu přibylo incidentů domácího násilí. Tím se zvýšila poptávka po službách, které...

Mohlo by vás zajímat