Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šebrle má nakročeno k domácímu titulu i startu na halovém ME

Sport

  20:45
PRAHA - Olympijský vítěz Roman Šebrle jasně kraluje domácímu halovému šampionátu v sedmiboji a po prvním dnu plní svůj cíl zajistit si účast na halovém mistrovství Evropy v Paříži.

Roman Šebrle foto: Kai PfaffenbachReuters

Kontinentální halový rekordman musí nasbírat alespoň 5868 bodů, aby se vešel do pátého místa v redukovaných evropských tabulkách. Nyní má na kontě 3513 bodů a před talentovaným Adamem Sebastianem Helceletem vede o 264 bodů.

Dobře rozjetou soutěž by mohl zakončit součtem přes 6000 bodů, což by ho posunulo v letošních světových tabulkách za čerstvého držitele světového rekordu Američana Ashtona Eatona a Estonce Andrese Raju.

Ve všech čtyřech disciplínách dnes Šebrle vylepšil svůj výkon z nedávného mítinku v Tallinnu. Tam bojoval šestatřicetiletý atlet i s nachlazením a součet 5848 bodů mu účast v Paříži nezajistil. Šebrle v pražské hale ve Stromovce zaběhl hladkou šedesátku za 7,16 sekundy, do dálky skočil 767 cm, koulí vrhl 15,69 m a do výšky skočil 208 cm.

Šebrle: Jsem spokojený
"Jsem spokojený, čekal jsem to," řekl po prvním dnu Šebrle webu atletika.cz. Do Tallinnu minulý týden prý neměl jezdit i kvůli nachlazení.

"Chyběla mi tam jiskra, kterou teď už mám, i když ještě trochu posmrkávám," uvedl. Pokud by zopakoval výkony z Estonska, nasbíral by 5950 bodů.

"Zlepšit bych chtěl určitě kilometr, čímž bych se mohl dostat i na šest tisíc," prohlásil.

Mistryní republiky v pětiboji se stala suverénně Eliška Klučinová (4291 b.). Jistá účastnice ME v Paříži porazila druhou Slovenku Lucii Slaníčkovou o více než 600 bodů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat