Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šebrle se bude věnovat golfu. A chce na olympiádu

Roman Šebrle jako golfista. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Šebrle jako golfista. | foto: ČTK

V červnu se rozhodl, že ukončí atletickou kariéru. "Už jsem přesluhoval," uznal Roman Šebrle. Teď olympijský vítěz v desetiboji oznámil, že načíná nový život a že ze spousty nabídek si vybral setrvání u aktivního sportu. Šebrle zase zamíří k vrcholu s golfovými holemi. "Jsem zvyklý dávat si ty nejvyšší cíle, ale vyprávět o olympijských medailích nebudu," ujistil bývalý atlet.

Nejde jen o výstřel nebo rozmar z dlouhé chvíle, Šebrle, jak byl zvyklý během sedmnácti let svého atletického života, se do nového povolání opřel naplno. Dva měsíce se pilně učí správnou techniku, den co den je na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu z Prahy, pokaždé trénuje několik hodin.

"Budu pokračovat, dokud z toho něco nevyleze," nevzdává se Šebrle. "Nemůžu se spokojit s tím, že se chci naučit golf a být dobrý. Cíle jsou dlouhodobé a jsou nejvyšší," řekl.

K naplnění snů má 38letému Šebrlemu pomáhat britský trenér David Carter, který se ve své kariéře v European Tour probil do TOP30 a tři turnaje v ní vyhrál. V tandemu spolupracují dva měsíce a kouč po nich říká: "Je těžké mluvit o nějakých horizontech. Je to jako lézt na vysokou horu, musíme postupně. Uvidíme, co bude za rok, ale jestli Roman dokáže dobře hrát na amatérské úrovni, bude to velký výsledek."

Aktuálního Šebrleho handicap je 3, do roka by ho však chtěl stáhnout na nulu. Úvod nové mise však žádné zlepšení zatím nepřinesl. Možná spíš naopak. "První měsíc a půl jsem si připadal, že se spíš horším," připustil. "Když vám někdo sáhne do techniky... David mě všechno učil odznova, přitom do té doby jsem si myslel, že umím švihat. Ale pak to najednou skočilo a trénink zase začal být radost. Míčky už létají, kam chci, i když chyby se pořád vrací."

A nejoblíbenější věty trenéra teď zní: Fuj je to! To je škoda. To bylo těsné. "Bude to dlouhá cesta," ví Carter. "Jeho výhoda ale spočívá v tom, že má fyzičku a rychle chápe. Jeden švih probereme u videa a odpoledne už je to jiný Roman. To je obrovská výhoda."

Rio je moc brzo

Šebrleho golfový růst má být postupný a ani zatím nemá žádné konkrétní mety, nebo vysněné turnaje. Prvním významným krokem bude měsíční soustředění v Dubaji, ty další chce prezentovat na svém webu sebrleroman.com. "Příští rok budu hrát na Czech PGA Tour, kde chci absolvovat minimálně šest turnajů," naznačil. "To další se ukáže až po zimě."

Když se před lety rozhodlo o tom, že golf se stane součástí olympijského programu, uvažoval bývalý světový rekordman i o této možnosti. "Rio ne, to je moc brzo, ale šest let je dlouhá doba a uvidíme, jak se budu zlepšovat," dumal. "Start na olympiádě jeden z cílů, ale neřeknu, že přivezu medaili. Vím, že dostat se na takovou úroveň není otázka měsíců, ale let."

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček 12 skvělých pudingů Dr. Oetker
SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček 12 skvělých pudingů Dr. Oetker

Kdo by neměl rád puding? Chutná skvěle samostatně, se šlehačkou a čerstvým ovocem, ale i jako náplň do dortů. Navíc je přirozeně bezlepkový. Nyní...