Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
31. října 2013 15:54, aktualizováno  16:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šebrle se bude věnovat golfu. A chce na olympiádu

Roman Šebrle jako golfista. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Šebrle jako golfista. | foto: ČTK

V červnu se rozhodl, že ukončí atletickou kariéru. "Už jsem přesluhoval," uznal Roman Šebrle. Teď olympijský vítěz v desetiboji oznámil, že načíná nový život a že ze spousty nabídek si vybral setrvání u aktivního sportu. Šebrle zase zamíří k vrcholu s golfovými holemi. "Jsem zvyklý dávat si ty nejvyšší cíle, ale vyprávět o olympijských medailích nebudu," ujistil bývalý atlet.

Nejde jen o výstřel nebo rozmar z dlouhé chvíle, Šebrle, jak byl zvyklý během sedmnácti let svého atletického života, se do nového povolání opřel naplno. Dva měsíce se pilně učí správnou techniku, den co den je na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu z Prahy, pokaždé trénuje několik hodin.

"Budu pokračovat, dokud z toho něco nevyleze," nevzdává se Šebrle. "Nemůžu se spokojit s tím, že se chci naučit golf a být dobrý. Cíle jsou dlouhodobé a jsou nejvyšší," řekl.

K naplnění snů má 38letému Šebrlemu pomáhat britský trenér David Carter, který se ve své kariéře v European Tour probil do TOP30 a tři turnaje v ní vyhrál. V tandemu spolupracují dva měsíce a kouč po nich říká: "Je těžké mluvit o nějakých horizontech. Je to jako lézt na vysokou horu, musíme postupně. Uvidíme, co bude za rok, ale jestli Roman dokáže dobře hrát na amatérské úrovni, bude to velký výsledek."

Aktuálního Šebrleho handicap je 3, do roka by ho však chtěl stáhnout na nulu. Úvod nové mise však žádné zlepšení zatím nepřinesl. Možná spíš naopak. "První měsíc a půl jsem si připadal, že se spíš horším," připustil. "Když vám někdo sáhne do techniky... David mě všechno učil odznova, přitom do té doby jsem si myslel, že umím švihat. Ale pak to najednou skočilo a trénink zase začal být radost. Míčky už létají, kam chci, i když chyby se pořád vrací."

A nejoblíbenější věty trenéra teď zní: Fuj je to! To je škoda. To bylo těsné. "Bude to dlouhá cesta," ví Carter. "Jeho výhoda ale spočívá v tom, že má fyzičku a rychle chápe. Jeden švih probereme u videa a odpoledne už je to jiný Roman. To je obrovská výhoda."

Rio je moc brzo

Šebrleho golfový růst má být postupný a ani zatím nemá žádné konkrétní mety, nebo vysněné turnaje. Prvním významným krokem bude měsíční soustředění v Dubaji, ty další chce prezentovat na svém webu sebrleroman.com. "Příští rok budu hrát na Czech PGA Tour, kde chci absolvovat minimálně šest turnajů," naznačil. "To další se ukáže až po zimě."

Když se před lety rozhodlo o tom, že golf se stane součástí olympijského programu, uvažoval bývalý světový rekordman i o této možnosti. "Rio ne, to je moc brzo, ale šest let je dlouhá doba a uvidíme, jak se budu zlepšovat," dumal. "Start na olympiádě jeden z cílů, ale neřeknu, že přivezu medaili. Vím, že dostat se na takovou úroveň není otázka měsíců, ale let."

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!