Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 3 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šebrle se bude věnovat golfu. A chce na olympiádu

Roman Šebrle jako golfista. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Šebrle jako golfista. | foto: ČTK

V červnu se rozhodl, že ukončí atletickou kariéru. "Už jsem přesluhoval," uznal Roman Šebrle. Teď olympijský vítěz v desetiboji oznámil, že načíná nový život a že ze spousty nabídek si vybral setrvání u aktivního sportu. Šebrle zase zamíří k vrcholu s golfovými holemi. "Jsem zvyklý dávat si ty nejvyšší cíle, ale vyprávět o olympijských medailích nebudu," ujistil bývalý atlet.

Nejde jen o výstřel nebo rozmar z dlouhé chvíle, Šebrle, jak byl zvyklý během sedmnácti let svého atletického života, se do nového povolání opřel naplno. Dva měsíce se pilně učí správnou techniku, den co den je na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu z Prahy, pokaždé trénuje několik hodin.

"Budu pokračovat, dokud z toho něco nevyleze," nevzdává se Šebrle. "Nemůžu se spokojit s tím, že se chci naučit golf a být dobrý. Cíle jsou dlouhodobé a jsou nejvyšší," řekl.

K naplnění snů má 38letému Šebrlemu pomáhat britský trenér David Carter, který se ve své kariéře v European Tour probil do TOP30 a tři turnaje v ní vyhrál. V tandemu spolupracují dva měsíce a kouč po nich říká: "Je těžké mluvit o nějakých horizontech. Je to jako lézt na vysokou horu, musíme postupně. Uvidíme, co bude za rok, ale jestli Roman dokáže dobře hrát na amatérské úrovni, bude to velký výsledek."

Aktuálního Šebrleho handicap je 3, do roka by ho však chtěl stáhnout na nulu. Úvod nové mise však žádné zlepšení zatím nepřinesl. Možná spíš naopak. "První měsíc a půl jsem si připadal, že se spíš horším," připustil. "Když vám někdo sáhne do techniky... David mě všechno učil odznova, přitom do té doby jsem si myslel, že umím švihat. Ale pak to najednou skočilo a trénink zase začal být radost. Míčky už létají, kam chci, i když chyby se pořád vrací."

A nejoblíbenější věty trenéra teď zní: Fuj je to! To je škoda. To bylo těsné. "Bude to dlouhá cesta," ví Carter. "Jeho výhoda ale spočívá v tom, že má fyzičku a rychle chápe. Jeden švih probereme u videa a odpoledne už je to jiný Roman. To je obrovská výhoda."

Rio je moc brzo

Šebrleho golfový růst má být postupný a ani zatím nemá žádné konkrétní mety, nebo vysněné turnaje. Prvním významným krokem bude měsíční soustředění v Dubaji, ty další chce prezentovat na svém webu sebrleroman.com. "Příští rok budu hrát na Czech PGA Tour, kde chci absolvovat minimálně šest turnajů," naznačil. "To další se ukáže až po zimě."

Když se před lety rozhodlo o tom, že golf se stane součástí olympijského programu, uvažoval bývalý světový rekordman i o této možnosti. "Rio ne, to je moc brzo, ale šest let je dlouhá doba a uvidíme, jak se budu zlepšovat," dumal. "Start na olympiádě jeden z cílů, ale neřeknu, že přivezu medaili. Vím, že dostat se na takovou úroveň není otázka měsíců, ale let."

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?