Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šebrle se kvalifikoval na HME výkonem, s nímž může mít medaili

Sport

  18:38
PRAHA - Vícebojař Roman Šebrle si na mistrovství republiky v Praze zajistil účast na halovém evropském šampionátu v Paříži. Kvalitním výkonem 6117 bodů se dostal do čela evropských tabulek a po zpackané loňské sezoně je z něj opět adept na medaili na vrcholné akci.

Roman Šebrle.

Kontinentální halový rekordman stál před víkendem před rozhodnutím, zda po nezdařeném víceboji v Tallinnu z minulého víkendu bude závodit, protože se stále potýká s následky nachlazení. Nakonec se jeho rozhodnutí ukázalo jako dobré.

"Ještě si budou muset mladí počkat, až skončím," glosoval svůj výkon Šebrle, ale ocenil své soupeře a nakonec stříbrného Adama Helceleta. "Kluci mi hodně pomohli psychicky, Adam mě vyhecoval tím, že řekl, že jde vyhrát," uvedl. Fyzicky prý neměl problém.

K tomu, aby se dostal na šampionát, potřeboval být do pátého místa v letošních evropských halových tabulkách, které nyní vede. Před ním je pouze světový rekordman z Tallinnu Ashton Eaton z USA (6568).

Svoje šance v Paříži však nechtěl Šebrle předjímat. "Uvidíme, přece jen dva víceboje pro takového dědu za sebou nejsou sranda," vtipkoval trojnásobný halový mistr Evropy, který na kontinentální halový šampionát pojede pošesté.

Už v sobotu si Šebrle zlepšil své výkony oproti Tallinnu ve všech čtyřech disciplínách a v nastoleném trendu pokračoval šestatřicetiletý atlet i v neděli. "Do Tallinnu jsem vůbec neměl jezdit," kál se.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!