Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tohle je trenér Djokoviče? Seděl jako sfinga, obul se srbský kapitán do Beckera

Roland Garros

  14:55
PAŘÍŽ - Prohra Novaka Djokoviče se Stanem Wawrinkou ve finále Roland Garros už je minulostí, ale v Srbsku se probírá stále. Podle nehrajícího kapitána srbského daviscupového týmu Bogdana Obradoviče měl rodák z Bělehradu nedostatečnou podporu z trenérské lóže. „Proto příliš pozdě přeřadil na vyšší rychlost,“ řekl Obradovič.

Obradovičovi vadila kamenná tvář Borise Beckera. foto: Reuters

Srbský kapitán, jeden z těch odborníků, kteří Djokoviče znají nejlépe, se soustředil především na Borise Beckera, který srbského šampiona připravuje společně se slovenským koučem Mariánem Vajdou.

„V Novakově lóži bylo málo energie, což nepochybně mělo vliv na výsledek zápasu. Nelíbila se mi především totálně nezúčastněná tvář Borise Beckera, který nereagoval na nepříznivý vývoj utkání a v těžkých chvílích Novaka nepodpořil. Seděl tam jako sfinga a kdo Djokoviče zná, tak ví, že někdy je zapotřebí i ‚hádky‘, aby se na kurtu probral,“ vrátil se Obradovič k nedělnímu odpoledni.

Rovněž si všiml, že Becker a Vajda v jednu chvíli neseděli v hráčově lóži společně. „Myslím, že se mezi nimi něco stalo, ale nemohu říci, o co jde. Jako kdyby vnikl nějaký problém,“ uvedl pro bělehradský deník Večernje novosti ke vztahu trenérů, o kterých je známo, že mezi nimi žádná velká idyla nepanuje.

Wimbledon? Jiný příběh

Nyní je před Djokovičem Wimbledon a Obradovič prý obavy nemá. „To bude úplně jiný příběh. Tam se hrají krátké výměny, což Novakovi vyhovuje. Nebude jej to tolik unavovat, Roland Garros je v tomto směru mnohem náročnější. Energie bude mít určitě dostatek,“ odhadl.

Jestli Boris Becker pro finále předepisoval Novakovi agresivnější a útočnou hru a Marián Vajda doporučoval jinou taktiku, to zůstalo v šatně světové jedničky. Stejně jako odpověď na otázku, zda mezi nimi při rozhodujícím duelu panovalo napětí. Po finále nastal klid a oba pokračují ve své práci.

Fanoušek: Stalo se něco zvláštního

„Už se nemůžu dočkat prvního tréninku s Novakem,“ krátce vzkázal legendární Němec. Podle předem určeného plánu povede Djokoviče za obhajobou Wimbledonu Becker bez Vajdy (stejně jako loni), odděleně mají působit i na dalších turnajích včetně US Open (Becker).

A co o všem soudí srbští fanoušci? „Becker upřednostňuje útočný tenis, jaký hrál sám. Teď se zdálo, že Novak poslechl Vajdu, neboť jeho hra působila dost zataženě. V přípravě na duel s Wawrinkou se stalo něco zvláštního a obávám se, jestli nenastal čas, aby se Vajda stáhl do ústraní,“ napsal jeden z nich v internetové diskusi.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Advantage Consulting, s.r.o.
NÁSTROJAŘ S NÁSTUPNÍM BONUSEM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Mohlo by vás zajímat