Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf IAAF: Dva medailisté z hodu kladivem dopovali

Sport

  10:43
CURYCH - Prezident mezinárodní atletické federace IAAF Lamine Diack na mítinku Zlaté ligy v Bruselu podle agentury AP potvrdil, že na olympijských hrách v Pekingu měli dva medailisté z hodu kladivem pozitivní test na doping. Jde zřejmě o Bělorusy Vadima Děvjatovského a Ivana Tichona, jejichž dopingový případ začal ve čtvrtek vyšetřovat Mezinárodní olympijský výbor.

Jeden z hříšníků. foto: ČTK

Podle středeční zprávy ruské tiskové agentury All-Sport, která se odvolávala na dobře informovaný zdroj s kontaktem na Světovou antidopingovou agenturu WADA, měli oba Bělorusové po olympijském finále pozitivní výsledek dopingové zkoušky na testosteron. Děvjatovskij skončil v Pekingu za vítězným Primožem Kozmusem ze Slovinska druhý, trojnásobný mistr světa Tichon byl třetí.

Vedle odebrání olympijských medailí hrozí navíc Děvjatovskému doživotní trest. Jednatřicetiletý atlet si totiž v letech 2000 až 2002 odpykal distanc za jiný dopingový prohřešek. Po případné diskvalifikaci Bělorusů by se na druhé místo olympijské soutěže posunul Maďar Krisztian Pars, bronz by získal obhájce zlata z Atén Japonec Kodži Murofuši.

Autor:

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...