3. října 2015 20:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šéf kanadského olympijského výboru rezignoval kvůli sexuálnímu skandálu

Marcel Aubut v objetí s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcel Aubut v objetí s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. | foto: www.wikipedia.org

TORONTO Předseda Kanadského olympijského výboru Marcel Aubut pod tíhou obvinění z verbálního sexuálního obtěžování rezignoval. Na nevhodné chování sedmašedesátiletého šéfa upozornily další dvě ženy. Poté, co Aubut sám funkci složil, bylo jeho vyšetřování ukončeno.

„Celá záležitost je velmi znepokojivá a má hluboký dopad na naši olympijskou rodinu,“ napsal Kanadský olympijský výbor v prohlášení. Co nejrychleji chce nyní za Aubuta najít alespoň prozatímní náhradu.

Marcel Aubut.

Marcel Aubut.

Aubut v minulosti spoluvlastnil hokejový klub NHL Quebec Nordiques, kam se mu povedlo přivést z komunistického Československa bratry Antona, Mariána a Petera Šťastné.

Byl rovněž členem organizačního výboru zimních her ve Vancouveru 2010 a silně podporoval kandidaturu Toronta na pořadatelství letních Her v roce 2024. Toronto se kandidatury však nakonec vzdalo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz