Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéfa Philadelphie podrazila manželka. Kvůli jejím urážlivým tweetům je bez práce

Sport

  6:18
PHILADELPHIA - Philadelphia má nadějné mladé hráče a nyní hledá cestu na vrchol NBA. Bude však muset nejprve najít šéfa, který ji na vrchol dovede. Bryan Colangelo, dosavadní generální manažer basketbalových Sixers, totiž ve čtvrtek rezignoval. Příčina je kuriózní: podezření, že na Twitteru anonymně kritizoval své hráče či jiné funkcionáře a zveřejňoval citlivé informace ze zákulisí klubu.

Bryan Colandgelo si to u svých hráčů pořádně zavařil. foto: Reuters

Vedení Philadelphie si poté, co na pět účtů údajně spojených s Colangelem upozornil server The Ringer, najalo nezávislou právnickou firmu, aby situaci prověřila.

Ta zjistila, že účty zřídila Colangelova manželka Barbara Bottiniová, ale nenašla žádný důkaz toho, že by o nich generální manažer Sixers věděl nebo je dokonce sám využíval. Přesto se Colangelo rozhodl rezignovat na funkci, kterou zastával od roku 2016.

Zbláznil se? Majitel klubu v NBA si zakládal falešné účty, aby mohl kritizovat své hráče

„Je zřejmé, že Bryanův vztah k našemu týmu a jeho možnosti vést 76ers kupředu byly ohroženy,“ uvedl klub ve čtvrtek v tiskové zprávě oznamující Colangelův odchod.

Philadelphia se v červenci chce pokusit přivábit některé z slavných jmen a následně zaútočit na přední pozice. Ráda by získala hvězdné volné hráče LeBrona Jamese či Paula George. Jenže aféra kolem Colangela šance Sixers získat důvěru superhvězd poškozovala.

Na kontroverzních twitterových účtech se objevovaly kritické poznámky mimo jiné na největší hvězdu týmu Joela Embiida a jedničku loňského draftu Markella Fultze. Autor kritizoval i Colangelova předchůdce ve funkci generálního manažera Sama Hinkieho a Masaie Ujiriho, šéfa klubu Toronto Raptors, kde Colangelo působil dřív.

Colangelo tvrdil, že manželce žádné citlivé informace z klubu nesděloval a že jednala bez jeho vědomí.

Bryan Colangelo, jehož otec Jerry byl dlouholetým sportovním činovníkem a naposledy působil jako šéf Americké basketbalové federace, byl během angažmá ve Phoenixu v roce 2005 a v Torontu v roce 2007 zvolen nejlepším generálním manažerem NBA.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat