Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mercedes se zlobí na Rosberga a chystá změny: Nemůžeme být za šašky

Sport

  7:30
SPA-FRANCORCHAMPS/PRAHA - Výkonný ředitel týmu Mercedes a bývalý závodník Toto Wolf netajil v rozhovoru po Velké ceně Belgie rozhořčení nad faktem, že Nico Rosberg připravil střetem s Lewisem Hamiltonem celý tým o body. Naznačil, že končí jedna éra. Éra, kdy spolu jezdci Mercedesu mohli bojovat o umístění jako s každým jiným soupeřem.

NEVINNÝ? Nico Rosberg pořádně zkomplikoval spolupráci pilotů mercedesu. foto: Reuters

Co se v Belgii stalo? Ve Spa-Francorchamps nevyšla Hamiltonovi kvalifikace, ale start z druhého místa měl dokonalý. Vylétl na první místo a držel si vedení. Po pár zatáčkách se však za ním objevil nedočkavý Nico Rosberg a pokusil se o předjížděcí manévr na místě, kde neměl šanci dostat se vpřed. Hamilton byl v zatáčce bez problémů dřív, ale německý jezdec se snažil o nemožné. Nastrčil spoiler svého vozu do zatáčky, kde se setkal se zadní gumou týmového kolegy.

Trojnásobný mistr světa a člen vedení McLarenu Niki Lauda okamžitě označil Rosbergův manévr za ostudný. A měl pravdu, Rosberg později přiznal, že do svého týmového kolegy vrazil úmyslně.

Lewis Hamilton musel jet více než půl kola na ráfku do boxů a poškodil si podlahu svého vozu. Na to bohužel doplácel po celý závod a nedokázal jet rychle. Se špatně ovladatelným monopostem bojoval na pozicích za patnáctou příčkou. Rosberg se po opravě poškozeného spoileru stihl vrátit alespoň na druhé místo.

Šéfové stáje Mercedes označují incident za nepřijatelný a vyvodí z něj důsledky. Toto Wolff sdělil, že nesouhlasí s názorem Lewise Hamiltona, který po závodě uvedl, že výsledkem bude pouhý "ty, ty, ty" Nikovi Rosbergovi a dál se nic řešit nebude.

"Pokud Lewis říká, že přijde pouhé klepnutí přes prsty a nic dalšího se nestane, tak se plete. Dnes jsme se dosáhli limitu současného přístupu k jezdecké strategii a ten se musí změnit. Až se situací uklidní, sedneme si na to a přijdou změny. Můžeme toho udělat poměrně dost," vysvětloval Wolf.

Kvůli kolizi svých jezdců přišel Mercedes o vítězství a otevřel dveře k dalšímu triumfu Danielu Ricciardovi, který se začal nebezpečně přibližovat v celkové klasifikaci. To je, vzhledem k výkonnostní převaze německé stáje, považováno za chybu.

"Dnes Mercedes ztratil hodně důležitých bodů a nesmíme to nechat dojít tak daleko, abychom v Abú Zabí (dějistě poslední velké ceny) řešili, proč jsme přišli o ten nebo ten titul. Je sice krásné nechat naše jezdce závodit mezi sebou, ale pokud bychom na konci sezony nic nevyhráli, byli bychom s naším potenciálem za šašky," pokračoval Wolf.

"Letos jsme sledovali spoustu krásných závodů a spoustu dramatických soubojů mezi našimi jezdci. Nyní jsme se ale dostali do bodu, kdy je potřeba udělat v tom trochu pořádek. Nebudeme ukazovat prstem na Nika a říkat mu: ´Ty jsi to všechno pokazil´, protože on, stejně jako Lewis, bojuje velmi tvrdě o titul mistra světa. Ale musíme stanovit určité hranice, v nichž se naši jezdci budou pohybovat."

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!