27. prosince 2018 11:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Semenyaová a Kipchoge byli americkým časopisem vyhlášeni Atlety roku

Caster Semenyaová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Caster Semenyaová | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

New York / Praha Běžci Eliud Kipchoge a Caster Semenyová poprvé vyhráli tradiční anketu časopisu Track and Field News o nejlepší atlety roku.

Keňan Kipchoge, který v září v Berlíně výrazně zlepšil světový rekord v maratonu na 2:01:39, navázal na prvenství v anketě mezinárodní federace IAAF. V hlasování 31 odborníků zvítězil před katarským překážkářem Abderrahmanem Sambou a Francouzem Kévinem Mayerem, který překonal světový rekord v desetiboji. Kipchogeho rekord byl také vyhlášen výkonem roku.

Kipchoge v Berlíně o více než minutu překonal maratonský rekord.

Kipchoge v Berlíně o více než minutu překonal maratonský rekord.

Jihoafričanka Semenyaová letos na své hlavní trati 800 metrů nenašla přemožitelku. K tomu vyhrála Hry Commonwealthu také na 1500 metrů, na africkém šampionátu získala double na tratích 400 a 800 m.

Anketu Track and Field News ovládla před Keňankou Beatrice Chepkoechovou, světovou rekordmankou v běhu na 3000 metrů překážek. Atletka roku podle IAAF Kolumbijka Caterine Ibargüenová, která sbírala úspěchy v trojskoku i dálce, skončila až pátá.

Caster Semenyaová se objímá s Genzebe Dibabaovou.
Jihoafričanka Caster Semenyaová.
ČTK

Rodina se chystá na návštěvu hned po porodu, co s tím?
Rodina se chystá na návštěvu hned po porodu, co s tím?

Ráda bych se zeptala žen, které už to mají za sebou. měly jste po porodu chuť přijímat návštěvy rodiny (ze strany partnera vlastně trochu cizí lidi) doma? Mám trochu představu, že budu potřebovat dost času se sžít s miminkem, trénovat kojení, možná budu ve stresu, když bude chtít mimčo tahat někdo jiný. Jak jste to řešily případně? Jak si nastavit hranice?

Najdete na Lidovky.cz