Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Senzační vítěz VC Monaka. Ricciardo i přes problémy na trati triumfoval před Vettelem

17:30
monte carlo - Velkou cenu Monaka vyhrál Daniel Ricciardo z Red Bullu, který navzdory problémům s výkonem zhruba od poloviny závodu udržel vedení před Sebastianem Vettelem z Ferrari. Třetí příčku obsadil Lewis Hamilton z Mercedesu a průběžné pořadí šampionátu vede úřadující mistr světa o 14 bodů před Vettelem.

Daniel Ricciardo se raduje ze senzačního triumfu. foto: ČTK/AP

Na start formule 1 se vrací sličné dívky. ‚Je to nejkrásnější věc na světě,‘ říká Hamilton

Osmadvacetiletý Ricciardo v ulicích Monte Carla nenašel ani jednou přemožitele a ovládl i všechny tři tréninky a kvalifikaci.

Dnes po startu z pole position bez problémů držel první místo, jenže asi ve 28. kole najednou začal ztrácet rychlost a Vettel se na něj dotáhl.

Daniel Ricciardo oslavuje vítězství ve Velké ceně Číny.
Daniel Ricciardo z Red Bullu závod v Austrálii nedokončil.

Australský pilot se však dobře bránil a Vettelovi nepomohl ani virtuální safety car, který byl zaveden pět minut před koncem po kolizi Brendona Hartleyho z Tora Rosso a Charlese Leclerca ze Sauberu.

Čtyřnásobný mistr světa totiž nezvládl restart závodu a nabral velkou ztrátu a do cíle nakonec dojel sedm sekund za Ricciardem.

Velká cena Monaka:

1. Ricciardo (Austr./Red Bull) 1:42:54,807 (průměrná rychlost: 151,750 km/h), 2. Vettel (Něm./Ferrari) -7,336, 3. Hamilton (Brit./Mercedes) -17,013, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -18,127, 5. Bottas (Fin./Mercedes) -18,822, 6. Ocon (Fr./Force India) -23,667, 7. Gasly (Fr./Toro Rosso) -24,331, 8. Hülkenberg (Něm./Renault) -24,839, 9. Verstappen (Niz./Red Bull) -25,317, 10. Sainz (Šp./Renault) -1:09,13.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 21 závodů):

1. Hamilton 110, 2. Vettel 96, 3. Ricciardo 72, 4. Bottas 68, 5. Räikkönen 60, 6. Verstappen 35.

Pohár konstruktérů:

1. Mercedes 178, 2. Ferrari 156, 3. Red Bull 107, 4. Renault 46, 5. McLaren 40, 6. Force India 26, 7. Toro Rosso 19, 8. Haas 19, 9. Sauber 11, 10. Williams 4.

Třetí příčku obsadil Hamilton, který se neúspěšně pokusil zaskočit soupeře zastávkou v boxech už ve dvanáctém kole.

Na vítězného Ricciarda ztratil čtyřnásobný mistr světa sedmnáct sekund a za největším soupeřem v boji o titul Vettelem zaostal o deset.

Spolu s Ricciardem patřilpřed závodem mezi favority i jeho týmový kolega Max Verstappen, který se však musel spokojit s devátým místem.

Nizozemský pilot totiž v sobotu kvůli opravě vozu nestihl kvalifikaci, odstartoval proto až z posledního dvacátého místa.

Ricciardo si po triumfu v Číně dojel pro druhé vítězství v sezoně a celkově sedmé v kariéře. Red Bullu navíc zajistil vítězství v jubilejním 250. závodě týmu v MS a v průběžném pořadí se posunul se ziskem 72 bodů na třetí příčku.

Hamilton má po šesti Velkých cenách na kontě 110 bodů, Vettel 96. Další závod je na programu za dva týdny v Kanadě.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...