12. listopadu 2008 11:12, aktualizováno  12:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šěpánek si zahraje proti Federerovi

Štěpánek vydřel vítězství.   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Štěpánek vydřel vítězství. | foto: AFP

ŠANGHAJ Český tenista Radek Štěpánek si zahraje na Turnaji mistrů. Z pozice prvního náhradníka dostal šanci po odstoupení Američana Andyho Roddicka, který nenastoupí k dnešnímu utkání s Rogerem Federerem ze Švýcarska. Se světovou dvojkou a obhájcem titulu se od 13:00 hodin utká Štěpánek. Český tenista má tak šanci dokonce postoupit do semifinále a zabránit v tom Federerovi, který prohrál první zápas na turnaji.

Roddick se zranil při úterním tréninku. "Nemohu rychle zastavit a rozběhnout se. Byl by to opravdu těžký úkol snažit se porazit Rogera, když se nemůžu moc pohybovat," řekl Roddick na tiskové konferenci.

Jeho zranění poslalo do hry českého daviscupového reprezentanta, který se do Šanghaje dostal jako náhradník z 26. místa v žebříčku Champions Race, protože lépe postavení tenisté účast odmítli. Štěpánek si na Turnaji mistrů zahraje minimálně dva zápasy a má šanci postoupit z Červené skupiny do semifinále.

Federera na jaře porazil na turnaji v Římě, ale pak s ním prohrál na olympiádě i na Masters v Madridu. Švýcarský tenista, který odstoupil z nedávného podniku v Paříži kvůli bolestem zad, se bude proti českému hráči snažit napravit špatný vstup do Turnaje mistrů. V prvním zápase podlehl Francouzi Gillesu Simonovi.

V pátek Štěpánka čeká Simon, kterého v dosud jediném vzájemném zápase na letošním Roland Garros hladce porazil.

Za účast na lukrativním podniku si osmadvacetiletý Štěpánek vydělá 100 tisíc dolarů, každé vítězství by mu vyneslo dalších 100 tisíc. O peníze ale v dnešní gigantické bitvě Štěpánkovi určitě nepůjde.

Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Je druhé dítě velká změna?
ZE ŽIVOTA: Je druhé dítě velká změna?

jak jste zvládli druhé dítě? Jak moc velká změna to je? A ruku na srdce,” lituje”někdo? Mám strach, sbych jednou nelitovala, ze jsem druhé dítě neměla, než měla…

Najdete na Lidovky.cz