Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
18. ledna 2019 12:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Seš lhář Lleytone, obviňuje kapitána Tomic. Hewitt kontruje: ‚Vyhrožuješ mé rodině!‘

Bernard Tomic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bernard Tomic. | foto: Reuters

MELBOURNE/PRAHA Vztahy mezi nadřízenými a podřízenými mohou být všelijaké. Nicméně k výhrůžkám, kam došly osobní sympatie mezi kapitánem australského daviscupového týmu Lleytonem Hewittem a hráčem stejné národnosti Bernardem Tomicem, by vzájemná komunikace zajít neměla.

Tomic se s probíhajícím Australian Open rozloučil už po prvním kole, kdy hladce prohrál s nasazenou šestkou Marinem Čiličem. A média se Tomice ptala na to, zda se vrátí do australské daviscupové reprezentace. Jenže ten odpověď přehodil trochu jiným směrem.

„Nikdo ho nikdy neměl rád,“ prohodil Tomic na adresu kapitána Lleytona Hewitta. „Doufám, že odejde, a my konečně dostaneme zpět dobrého kapitána.“ K tomu přidal myšlenku, že Hewitt zvýhodňuje některé hráče na jeho úkor.

Válečná sekera byla vykopána a kapitán si tyto řeči nenechal líbit. Tomice označil za strůjce výhružek, kterými někdo obtěžoval Hewittovu rodinu.

Bernard Tomic.
Sbohem, Lleyton Hewitt ukončil kariéru.

„Je to klaun. Myslím, že hrozby, které jsme já a má rodina dostávali během posledního roku a půl, by mohl psát člověk, který takhle hovoří. Bylo to vydírání a výhružky násilím. Jsem z toho opravdu frustrován, a sám v sobě jsem cítil, že bych mu mohl jít z cesty, ale on pořád dělá ty samé chyby, takže jsem si řekl dost a nekomunikuji s ním.“

Stejně to Hewitt vidí i do budoucna. „Což bude pokračovat. Dokud budu mít cokoliv společného s naším týmem pro Davis Cup, on v něm nebude,“ dodal Hewitt.

„Pěkně no, Lleytone. Nikdy jsem neohrozil tvou rodinu a ani jsem s ní nikdy neměl cokoliv společného. A je mi jedno, co je s tebou, ty lháři,“ odpověděl kapitánovi Tomic, který se chce soustředit na jednotlivé turnaje, aby si vylepšil svou nelichotivou 88. příčku na žebříčku ATP.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!