Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sesadí Indiana obhájce z Miami?

Sport

  15:43
LOS ANGELES (Od spolupracovníka LN v USA) - Nejslavnější basketbalová soutěž světa má za sebou první měsíc, který překvapivě rychle oddělil zrna od plev, ukázal na značnou převahu Západní konference a jasně naznačil, jaké týmy mají největší naději na triumf v letošní sezóně NBA.

Radost basketbalistů Indiany Pacers George Hilla (vlevo) a Davida Westa foto: ČTK

Zatímco na Západě dominují očekávaní favorité San Antonio, Oklahoma City, Los Angeles Clippers a trochu překvapivě Portland, ve Východní konference vyčnívají od ostatní jednoznačně jen dva celky - obhájci trofeje Miami Heat a dosavadní nejlepší mužstvo letošní sezóny Indiana Pacers. Právě tyto dva týmy mají dokonce jako jediné v celé konferenci na svém kontě více vítězství než porážek.

Mužstvo Indiana Pacers se v posledních dvou letech krůček po krůčku přibližovalo hvězdám z Miami, i když v play-offs zatím na LeBrona Jamese a další esa z jižní Floridy nevyzrálo. Letošní sezóna naznačují, že všechno může být jinak. Indiana ji zahájila fantastickou bilancí 16 vítězství a 2 porážky, mají podle statistik nejlepší obranu v celé lize a řada expertů tvrdí, že letošní ročník může být rokem Indiany.

Kouč Pacers Frank Vogel atmosféru v šatně hodnotí slovy: „V posledních dvou letech jsme chtěli získat titul, jen si nejsem jistý, zda si hráči věřili, že na to mají. Teď je to jiné. Cítíme, že právě nyní a právě letos máme nejlepší šanci vyhrát titul, že se tato příležitost nemusí za rok opakovat. V šatně vládne dobrá chemie a tým získal zdravé sebevědomí.“

Nový kouč Los Angeles Clippers Doc Revers po nedělní jednoznačné porážce svého týmu na své palubovce vysoce ocenil přístup Indiany: „Přijeli k nám jednoznačně ukázat, jak silní opravdu jsou. Od první minuty jste mohli vidět jejich seriózní a vážný
přístup k utkání, plnou profesionalitu, žádné klukovské legrácky. Byli soustředěni a cíl jejich mise byl jasný. Vítězství.“ A možná také trochu ukázat všem, kteří poukazují nadosavadní lehké soupeře Pacers, že se s týmem z Indianapolis musí letos opravdu
počítat.

Indiana Pacers zatím ve své hostorii na titul nedosáhli, jen se v roce 2000 v éře Reggieho Millera a Rika Smitse dostali do finále NBA. O motivaci mají tedy postaráno. Jejich nejlepší hráč Paul George je letos v NBA jednoznačně považován za kandidáta na cenu pro basketbalistu, který se oproti loňsku nejvíce zlepšil. Mnozí místní komentátoři ho dokonce již dnes označují za nejplatnějšího hráče celé ligy.

Basketbalista Indiany Pacers Lance Stephenson.

„Každý hovoří o jeho výšce a střeleckých a fyzických schopnostech, ale pro mne,“ hodnotí Georgie kouč týmu Vogel,“ pro mne tkví jeho největší přínos v jeho vnitřním hladu po vítězství, po tom udělat všechno možné, aby se celý tým zlepšil.“ Tým v létě posílil i zkušený argentinský reprezentant Luis Scola, který můžetím klíčovým chybějícím dílkem mozaiky, jenž definitivně posune k titulu NBA. Navíc další opora Pacers Danny Grange ještě letos kvůli zranění lýtkového sval do hry vůbec nezasáhl.

Přes těsnou pondělní noční porážku na palubovce dalšího překvapivě zlepšujícího se týmu - Portland Trail Blazers - zůstávají Pacers nadále týmem s nejlepší bilancí v celé lize a jejich kurz se u bookmakerů v Las Vegas zlepšuje každým dnem. Na to, zda se tento trend potvrdí, si však budou muset jejich fanoušci počkat ještě nejméně půl roku.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat