Sedmnáctiletý český plavec Luňák na Světovém poháru v Budapešti získal bronz

12:59
Budapešť/Praha - Teprve sedmnáctiletý český plavec Sebastián Luňák získal o víkendu na Světovém poháru v Budapešti svoji první medaili na mezinárodní soutěži mezi dospělými ve velmi náročné disciplíně 200 metrů motýlek ve velkém bazénu v čase 1:58:71.

Jan Micka (vlevo) a Sebastián Luňák (vpravo) na společném snímku s trenérkou po vítězství v Budapešti. foto: USK Praha

Světový rekord, který drží devatenáctiletý Maďar Kristóf Milák, je o téměř osm sekund lepší.

Závod byl na prvních třech místech tak vyrovnaný, že kdyby mladý český talent, jemuž se věnují trenéři USK Praha, plaval o pět setin sekundy rychleji, vyhrál by zlatou medaili.

Luňák na stometrové trati ve skvělé konkurenci doplaval jako desátý s časem 54:18, zde světový rekord (49:50) drží Američan Caeleb Dressel (23).

V Budapešti se dařilo i kraulaři, čtyřiadvacetiletému držiteli dvou českých rekordů na 800 m a 1500 m volným způsobem, Janu Mickovi (rovněž trénuje v USK Praha), který skončil na Světovém poháru druhý na patnáctistovce a třetí v závodu na 400 metrů.